Nasiona kolekcjonerskie – sativa, indica i hybrydy

0
374
Nasiona

Nasiona marihuany są coraz chętniej kupowane przez kolekcjonerów z naszego kraju. Rozbudowana oferta seedbanków sprzyja dokonywaniu zakupów oraz eksplorowaniu nowych, nietypowych odmian i krzyżówek. Do niedawna jeszcze największą popularnością cieszyły się ziarenka spod znaku sativa, czyli zawierające materiał genetyczny odpowiedzialny za rozwój roślin o działaniu euforycznym. Obecnie, sytuacja nieco się zmienia, a wybory konsumenckie ulegają niespodziewanym zmianom. Kolekcjonerzy sięgają coraz chętniej po odmiany indica, a także po hybrydy, czyli ziarenka łączące cechy obu. Poniżej przedstawiamy krótkie wprowadzenie w temat nasion kolekcjonerskich, skupiając się właśnie na odmianach sativa, indica oraz hybrydach. 

Zakup nasion marihuany – od czego rozpocząć? 

Kupowanie nasion marihuany jest bardzo łatwe – wystarczy udać się do sklepu stacjonarnego lub skorzystać z oferty sklepów internetowych. O wiele trudniejszy jest wybór konkretnej odmiany, którą mógłbyś włączyć do swojej kolekcji. By mieć pewność, że rozbudowujesz ją w sposób właściwy, warto uwzględnić dominujący na rynku podział na sativę, indicę i hybrydy. Każde dostępne ziarenko można przydzielić do jednej z tych trzech grup. 

Poszczególne odmiany mają swoich amatorów i oddanych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Wiele osób wzbrania się przed kupowaniem nasion indica, rezygnując także z innych wyrobów konopnych produkowanych na ich bazie. Z kolei nasiona sativa mogą skłaniać do zakupu osoby o aktywnym stylu życia, które pragną stworzyć kolekcję nasion reprezentujących odmiany euforyczne.  

Warto przy tym podkreślić, że różnica pomiędzy odmianami indica i sativa nie jest do końca wyjaśniona. Choć rośliny, z których pozyskuje się nasiona kolekcjonerskie, różnią się wyglądem, wielkością, kształtem liści i rozpiętością, to jednak ich profile chemiczne są bardzo do siebie zbliżone.  

Nasiona hybrydowe – i ich rola w Twojej kolekcji 

Nasiona hybrydowe zostały otrzymane w wyniku celowej hodowli człowieka, na drodze krzyżowania wyselekcjonowanych odmian. Wykorzystywano w tym celu rośliny odznaczające się pożądanymi cechami fizycznymi, jak i chemicznymi. Podstawową cechą genetyczną hybryd jest fakt, że zawierają geny występujące zarówno w odmianach indica jak i sativa. Proporcje pomiędzy nimi mogą być różne – znajdziesz zarówno odmiany w połowie indica i sativa, jak i odmiany o dominujących genach po jednej ze stron. 

Wśród hybryd znajdują się także nasiona feminizowane, jak i automatyczne. Ponadto, znajdziesz hybrydy w wersji CBD, czyli nasiona zawierające program wytwarzania dobroczynnej i prozdrowotnej substancji z grupy kannabinoidów. Wybór konkretnej hybrydy warto rozpocząć od ustalenia, jaką rolę będzie ona pełnić w Twojej kolekcji. 

Niektórzy sięgają po klasyczne hybrydy, łączące geny popularnych i znanych odmian. Chcą w ten sposób podnieść standard swojej kolekcji, tworząc w jej obrębie gablotkę z hybrydami rozpoznawalnymi. Inni natomiast poszukują hybryd unikatowych, eksperymentalnych i niekonwencjonalnych, łączących nowe lub słabo znane odmiany. W ten sposób pragną nadać swojej kolekcji bardziej nietypowy charakter, czyniąc ją niezwykłą i niepodrabialną.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here