Znajdziemy w sprzedaży różne stężenia zapachów

0
479
perfumy

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś perfumy, być może natknąłeś się na terminy takie jak woda perfumowana, woda toaletowa czy woda kolońska.

Te i inne terminy to w rzeczywistości określenia opisujące stężenie perfum, lub ilość czystego olejku perfumowego obecnego w zapachu. Im wyższe stężenie perfum, tym dłużej zapach utrzymuje się na skórze i tym droższe stają się perfumy.

Zapach dla mężczyzn

Perfumy to najrzadszy, najbardziej skoncentrowany i najdroższy rodzaj zapachu. Zapach jest klasyfikowany jako perfumy, jeśli jego stężenie wynosi od 20% do 40%. Perfumy utrzymują się najdłużej, dając użytkownikowi bogate spektrum nut górnych, środkowych i podstawowych. Zapach perfum najprawdopodobniej pozostanie na twojej skórze przez osiem do dwunastu godzin. Spośród wszystkich stężeń zapachowych, woda perfumowana jest najczęściej spotykaną przez kupujących, ma stężenie około 15% i utrzymuje się przez około sześć godzin. Ponieważ ma niższe stężenie, woda perfumowana jest ogólnie bardziej przystępna cenowo niż perfumy, z nieco mniejszą wytrzymałością. Podczas gdy perfumy oferują pełną mieszankę nut górnych, środkowych i bazowych, woda perfumowana ma bardziej ulotną nutę górną z większym naciskiem na nuty serca.Osoby kupujące perfumy napotkają również wiele zapachów w kategorii wody toaletowej. Są często sprzedawane jako tańsze wersje tego samego zapachu, więc jeśli chcesz zaoszczędzić na kolejnym zakupie perfum, wybierz wodę toaletową, która ma stężenie około 5 do 15%. Wody toaletowe mają wytrzymałość około czterech do pięciu godzin, z dominującą nutą górną, co sprawia, że po pierwszym zastosowaniu są odświeżające, używane są głównie latem.Jeśli szukasz lżejszego zapachu, najlepszym wyborem będzie woda kolońska, która charakteryzuje się najniższym stężeniem około 3% do 5%, przy bardzo wysokiej zawartości alkoholu. Woda kolońska jest najtańszą ze wszystkich kategorii perfum i trwa około dwóch do trzech godzin. Proponowanym zapachem dla mężczyzn jest zamiennik Tom Ford Noir Extreme. W nutach zapachowych znajdziemy aromaty cytrusów, drzew, akordy morskie i ziół. Perfumy świetnie sprawdzą się w lecie oraz na specjalne okazje.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here