Projektor do gier – jaki projektor wybrać do komputera i konsoli?

0
843
projektor do gier jaki wybrać
fot. pixabay.com

Oferowane przez rynek gry potrafią naprawdę wciągnąć każdego. Nieważne, czy gramy na małym czy większym ekranie. A gdyby tak spróbować czegoś innego i przekonać się jak fajnym uczuciem jest gra patrząc na ścianę pokoju? Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy wybrać się do sklepu i kupić projektor, który z łatwością można podłączyć zarówno do konsoli, jak i do komputera.

Projektor niestety ma swoją cenę i nie każdy będzie sobie mógł pozwolić na taki wydatek. Jednak osoby, które szukają coraz to nowszych i ciekawszych wrażeń bez dwóch zdań powinny zainteresować się tym tematem.

Telewizor czy projektor?

Telewizor w porównaniu ze standardowym monitorem, który jest podłączony do komputera wypada w zestawieniu znacznie lepiej. Głównie za sprawą jasności, kontrastu i bardziej żywych kolorów. Bardziej nowoczesne telewizory zostały także wyposażone w tryb HDR, który zapewnia jeszcze lepszą jakość rozgrywki. W porównaniu z projektorem, to telewizor ma lepszy system dźwiękowy. Oczywiście do każdego projektora można podłączyć głośniki i wzmocnić wrażenia. 

jaki projektor do gier wybrać do konsoli
fot. pixabay.com

Natomiast gra na projektorze wymaga gładkiej i najlepiej białej ściany. Tylko na niej rzucany obraz zadowoli gracza. Ściany ciemne lub jaskrawe nie oddadzą ani kolorystyk obrazu, ani dobrego kontrastu. Projektory charakteryzują się przeważnie dość głośną pracą oraz emitują więcej ciepła niż telewizory. Do gier, w których rozgrywa jest długa polecamy jednak telewizory. 

Projektor do gier – dlaczego warto go kupić?

Najważniejszą kwestią, która odróżnia monitor i telewizor od projektora jest wielkość obrazu. Dzięki zastosowaniu projektora można liczyć na 100, a nawet więcej cali. Daje to fantastyczne wrażenia podczas rozgrywki. Jeżeli lubisz grać ze znajomymi na współdzielonym ekranie to projektor zapewni Ci lepszy i większy obraz. Nie oznacza to, że gracze lubiący samodzielną rozgrywkę nie będą z niego zadowoleni. 

Projektory z wyższej półki cenowej, które podłączasz do konsoli lub komputera zachwycają niesamowitą głębią kolorów oraz świetnym kontrastem. Ma to głównie miejsce przy projektorach wyposażonych w technologię SXRD.

Ogromną zaletą tego typu sprzętów jest też łatwość transportu. Telewizora nie spakujesz w torbę lub plecak i nie zabierzesz go do kolegi, ale projektor już możesz. Dzięki temu oboje będziecie mogli cieszyć się rozgrywką na dużym obrazie. 

Jeżeli interesuje Cię uzyskanie efektu 3D to świetnie trafiłeś! Niektóre modele projektorów zaczęły już umożliwiać użytkownikom wyświetlanie obrazu w tej technologii. Gdy zastosujesz dodatkowo okulary do wirtualnej rzeczywistości, dzięki wielkości obrazu, efekt będzie naprawdę imponujący. 

Jedyną wadą projektorów jest to, że mogą być używane tylko w pomieszczeniach z dużą i jasną ścianą. Mniejsze pomieszczenia oraz ciemny kolor ścian niestety nie sprawdza się w tym przypadku. Dodatkowo projektory wydzielają naprawdę dozę ilości ciepła. Nie powinien dziwić fakt, że po kilku godzinach temperatura w pokoju jest znacznie wyższa. 

Idealny projektor do konsoli i komputera

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakup projektora, który oferuje rozdzielczość FullHD. Jeżeli możesz przeznaczyć na projektor większy budżet to spokojnie wybierz model z rozdzielczością 4K. Warto również zastanowić się w jakie gry zamierzasz grać i czy masz odpowiednio wydajny komputer. Gry w rozdzielczości FullHD wymagają dość wydajnej karty graficznej. Jeżeli jej nie posiadasz, rozejrzyj się raczej za projektorem HD 720p, który podłączysz także do laptopa. Zwróć uwagę na oferowane podłączenie, ponieważ każdy projektor, na którym chcesz grać musi posiadać złącze HDMI.

granie na projektorze w gry komputerowe
fot. pixabay.com

Komputery, które posiadają bardzo wydajną kartę graficzną oraz konsole, na których grasz głównie w wyścigi, świetny efekt rozgrywki dadzą na projektorach FullHD.

Kupując projektor przeznaczony do gier zwróć uwagę na ilość lumenów. Dobry sprzęt powinien mieć ich minimalnie 3000, a gdy chcesz grać w świetle dziennym konieczne będzie 3500 lumenów. Minimalny kontrast oferowany przez projektor to 15000:1. 

Jeżeli wiesz, że dość często będziesz zabierał sprzęt ze sobą poszukaj jak najlżejszej wersji. Na rynku dostępne są modele z FullHD, których waga nie przekracza 1,5 kg. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here