Makijaż permanentny – na czym polega i jak długo się utrzymuje?

0
636
Makijaż permanentny

Popularność makijażu permanentnego wydaje się rosnąć, a przyczyn jest wiele. Kobiety zmęczyły się codziennym nakładaniem makijażu. Jest czasochłonny, wymaga pewnych umiejętności i precyzji i następnego dnia cały proces trzeba ponownie powtarzać.

Dlatego wiele kobiet decyduje się skorzystać z microbladingu brwi, trwałej szminki, przedłużania rzęs i innych popularnych zabiegów, dzięki którym bez wysiłku będą wyglądać ładnie od razu po przebudzeniu.

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?

Chociaż te zabiegi nazywane są „stałymi”, żaden z nich nie trwa wiecznie. Kilka lat temu pojawiły się nowe techniki, nadając tym zabiegom zaktualizowaną wersję i nazwę, która wydaje się bardziej odpowiednia – makijaż półtrwały, jeśli brać pod uwagę efekty. Ile utrzymuje się makijaż permanentny? Niektóre z nich wytrzymują ponad dziesięć lat, a inne zaledwie 2 lata. Na trwałość kuracji wpływa wiele czynników.

Trwałe brwi

Istnieją różne techniki wykonywania makijażu permanentnego brwi. Te, które nazywane są trwałymi, to brwi wytatuowane i utrzymują się przez wiele lat. Są nieco przestarzałe i zastąpione bardziej wyrafinowanymi zabiegami, które zapewniają naturalny wygląd.

Microblading i jego odmiany, takie jak microcieniowanie, brwi pudrowe i brwi piórkowe, obejmują wprowadzanie pigmentu w skórę, ale nie tak głęboko, jak w przypadku brwi z tatuażem. Dlatego są tylko półtrwałe i utrzymują się do trzech lat, w zależności od różnych czynników.

Oto kilka rzeczy, które wpływają na trwałość makijażu permanentnego brwi:

– częstotliwość odświeżania – jeśli odpowiednio często odświeżasz brwi z microostrzami, będą one dłużej trwać,

– rodzaj skóry – u osób z tłustą cerą pigment szybciej zanika,

– styl życia – jeśli codziennie się pocisz, a Twoja skóra jest często wystawiona na słońce, przyspieszy to blaknięcie,

– rutynowa pielęgnacja skóry – niektóre kosmetyki zawierają składniki, które mogą przyspieszyć blaknięcie.

Permanentny eyeliner

Permanentny eyeliner to bardzo popularny zabieg, zwłaszcza wśród kobiet, które lubią nosić makijaż na co dzień. Przyciąga uwagę do oczu bez konieczności precyzyjnego nakładania go każdego ranka. Permanentny eyeliner utrzymuje się od roku do trzech lat. Atrament nie jest wstrzykiwany tak głęboko w skórę, a kolor zwykle zanika.

Szybkość blaknięcia zależy od rodzaju skóry i stylu życia, a także od używanych produktów do pielęgnacji skóry. Również jakość tuszu wpływa na trwałość Twojego permanentnego eyelinera.

Trwała szminka

Półtrwały tatuaż na ustach to świetny sposób na podkreślenie ust bez kłopotów z makijażem. Występuje w różnych stylach i daje długotrwałe rezultaty. Trwała pomadka utrzymuje się 3-5 lat, ale przy regularnych poprawkach może wytrzymać nawet 10 lat.

Lifting i przedłużanie rzęs

Przedłużanie i lifting rzęs to zabiegi popularne wśród kobiet, które chcą nadać swoim oczom bardziej dramatyczny wygląd, a tusz do rzęs to za mało. Ponieważ nowe rzęsy rosną i zastępują stare, ostatni lifting znika, a rzęsy przedłużane wymagają uzupełnień.

Podsumowując, to jak długo jest w stanie utrzymać się makijaż permanentny, jest zależne od wielu czynników, ale według wrosinski.pl trzymając się wytycznych, taki makijaż jest w stanie wytrzymać nawet pięć lat.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here