Leżaczek dla dziecka

0
696
Leżaczek dla dziecka

Leżaczki dla dzieci to jedne z najczęściej używanych akcesoriów zarówno w przypadku noworodków, jak i starszych niemowląt. Bujaczek doskonale sprawdza się w przypadku, gdy dziecko nie przepada za leżeniem w łóżku, zaczyna być ciekawe świata i interesować się otoczeniem. Aby mieć pewność, że leżaczek dla dziecka będzie nie tylko efektowny, ale również bezpieczny, warto uważnie sprawdzić co najmniej kilka różnych modeli i wybrać taki, który będzie w stu procentach spełniał nasze oczekiwania.

Leżaczek dla dziecka

Wielu rodziców wybiera leżaczek pod kątem jego efektownego wyglądu. A jest z czego wybierać – producenci akcesoriów dla niemowląt nieustannie wypuszczają na rynek nowe produkty, kolorowe, przyciągające spojrzenia i dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Warto jednak mieć świadomość, że bujaczek ma być nie tyle efektowny i ciekawy dla dziecka, ale przede wszystkim komfortowy, funkcjonalny i bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Ważne są również jego parametry techniczne i wytrzymałość – leżaczek dla dziecka jest bowiem wyjątkowo mocno eksploatowany co najmniej przez kilka, a często nawet przez kilkanaście miesięcy.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka

Aby leżaczek dla dziecka był dla niego bezpieczny i zapewniał prawidłową postawę ciała, warto zadbać o to, by stosować leżaczki dopasowane do wieku maluszka. Producenci najczęściej podają na konkretnych modelach, od jakiego wieku możliwe jest ich zastosowanie.

Trzeba tego bezwzględnie przestrzegać, gdyż model dopasowany do wieku jest również dopasowany do konkretnej pozycji ciała, jaką przyjmuje dziecko w wieku kilku tygodni czy kilku miesięcy. W przypadku noworodków niewłaściwe jest wybieranie takich leżaczków, które powodują przyjmowanie pozycji siedzącej. Takie maluszki najwięcej czasu powinny spędzać na plecach lub na brzuszku – pozycja siedząca jest dla nich niewskazana ze względu na stale rozwijający się układ kostny.

Używanie bujaczka wymaga również zdrowego rozsądku rodzica. Nie jest dobrym pomysłem korzystanie z leżaczka nieustannie przez kilka godzin, gdyż dla dziecka może to być po prostu niewygodne. Leżaczek przydaje się natomiast doskonale, gdy rodzic chce coś w domu zrobić, przygotować posiłek czy posprzątać, a jednocześnie chciałby mieć dziecko cały czas pod ręką.

Atesty i certyfikaty

Wybierając konkretny leżaczek zwracajmy uwagę na to, jak jest skonstruowany, czy posiada wszystkie atesty i certyfikaty, jakie są wymagane od produktów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Choć niektórzy rodzice decydują się na zakup tańszych, używanych leżaczków dla dzieci, nie zawsze jest to dobry pomysł. W przypadku używanych modeli nigdy nie wiemy, jak mocno są wyeksploatowane i czy faktycznie zapewnią naszemu maluszkowi bezpieczeństwo i komfortowe ułożenie ciała.

W poszukiwaniu dobrego leżaczka warto kierować się opiniami rodziców, ewentualnie rankingami konkretnych leżaczków, jakie można znaleźć w sieci. Przeglądając rankingi można w jednym miejscu porównać sobie kilka lub nawet kilkanaście modeli, co na pewno ułatwi znalezienie tego jedynego, idealnego produktu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here