Komputer gamingowy do 4000 zł

0
883
komputery gamingowe do 4000 zł
fot. unsplash.com

Komputer gamingowy do kwoty 4000 zł jest już naprawdę dobrym sprzętem. Gracze ceniący sobie rozgrywkę w FullHD, a także bardzo wysoką jakość grafiki i maksymalną płynność gry powinni sięgnąć właśnie po sprzęt z tej półki cenowej. Komputery do 4000 zł oferowane przez producentów z łatwością poradzą sobie z nowszymi tytułami popularnych gier.

We wcześniejszych wpisach radziliśmy na co zwrócić uwagę przy wybieraniu sprzętu gamingowego oraz przedstawiliśmy komputery do 2000 zł i komputery do 3000 zł, które zadowolą początkowych graczy lub tych grających okazjonalnie. Dziś skupimy się na gamerach, którzy wymagają od sprzętu znacznie więcej i chcą przeznaczyć niego większą sumę pieniędzy. 

komputer gamingowy do 4000 zł
fot. unsplash.com

Każdy komputer przeznaczony do gier powinien być wyposażony w wydajną kartę graficzną. Zapewni ona maksymalną przyjemność z gry i płynność ładowania poszczególnych animacji. W sprzęcie do 4000 zł są najczęściej oferowane karty GeForce RTX 2060, GTX 1070 oraz Radeon RX 570. Dobry sprzęt dla gracza cechuje również minimum 8 GB pamięci RAM. Zdecydowanie lepsza będzie większa ilość pamięci, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami i ewentualnym obniżeniem kosztów na słabszej karcie graficznej lub rezygnacji z dysku SSD na rzecz dysku HDD. Najlepszym rozwiązaniem dla komputera gamingowego jest jednak zakup dysku SSD, który jest szybki i odznacza się szybszym ładowaniem poszczególnych poziomów w grze. Przy wyborze procesora najlepiej stawiać na AMD Ryzen 5 lub Intel Core i5, które są kompatybilne z większością kart graficznych. 

Komputer do 3500 zł

Komputronik Infinity RX620

Najtańszy komputer oferowany w zestawieniu. Wyposażono go w dość mocną kartę graficzną GeForce GTX 1660 SUPER, która zapewnia maksymalną płynność w trakcie rozgrywki. Ponadto gracze mogą liczyć na płynność animacji w najnowszych tytułach. Całość wspierana jest przez procesor AMD Ryzen 5, który posiada 6 rdzeni (12 wątków). Dopełnieniem zestawu jest dysk SSD oraz 16 GB pamięci RAM.

Komputer do 4000 zł 

Komputronik Infinity S520

Jest to zdecydowanie najmocniejszy sprzęt w tym zestawieniu. Zastosowana w nim karta graficzna GeForce RTX 2060 jest maksymalnie wydajna. Dodatkowo w komputerze zastosowano dysk SSD o pojemności 480 GB i 16 GB pamięci RAM. Producent wsparł sprzęt procesorem Intel Core i5. Komputer pozwala na granie w gry w FullHD oraz w niektóre tytuły, które oferują UltraHD, na maksymalnych ustawieniach grafiki. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii AudioBoost, sprzęt oferuje dobrą jakość dźwięku HD. Obudowa zestawu posiada przeszklenie, które bardzo efektownie wygląda. 

komputer dla gracza do 4000 zł
fot. unsplash.com

Komputer Sensilo RX620 

Jest to sprzęt o nieco niższej specyfikacji niż poprzednik. Komputer oferuje kartę graficzną GeForce GTX 1650, którą wspiera niezwykle mocny procesor AMD Ryzen 5. Mimo 4 rdzeni radzi sobie całkiem nieźle z nowszymi tytułami.  Sprzęt posiada 16 GB pamięci RAM i aż 500 GB pojemności dysku SSD. Komputery różnią się między sobą w wydajności. Jest to niestety dość mocno zauważalne, ale mimo wszystko ten model pozwala na grę w Tomb Rider i Wiedźmin 3 na średnich ustawieniach. 

Komutronik Infinity RX620 N1

Sprzęt posiada bardzo wydajny procesor AMD Ryzen 5 posiadający 6 rdzeni. Karta graficzna GeForce GTX 1660 zapewnia płynną rozgrywkę w gry o wyższych wymaganiach. Dodatkowo sprzęt posiada 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 500 GB. Całość została zamknięta w obudowie wykonanej ze szkła hartowanego Phanteks Eclipse. Posiada ona filtry przeciwkurzowe, które z łatwością można zdemontować oraz maty wygłuszające. Dodatkową funkcją, którą oferuje obudowa jest regulator wentylatorów. Jest to niezwykle ważne rozwiązanie, które oferują komputery z wyższych półek cenowych.

Decydując się na wybór komputera do kwoty 4000 zł, mamy już nieco większe pole do popisu. Rynek oferuje wiele ciekawych możliwości i rozwiązań zarówno dla graczy, którzy kupują gotowy sprzęt, jak i tych którzy chcą  samodzielnie dobrać komponenty. Warto pamiętać, że każdy komputer oferuje możliwość wymiany poszczególnych komponentów na bardziej wydajne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here