Komputer gamingowy do 3000 zł

0
895
komputery do gier do 3000 zł
fot. unsplash. com

Komputer ze średniej półki cenowej zadowoli niejednego gracza. Posiadając budżet 3000 zł można złożyć samemu (lub kupić gotowy) sprzęt o bardzo przyzwoitych parametrach. Jeżeli szukasz komputera do gier w rozdzielczości Full HD i lubisz grać na średnich ułatwieniach, koniecznie sprawdź przedstawione propozycje!

Konfiguracja komputera do 3000 zł może być naprawdę dobra i zapewni komfort grani. W przypadku nowszych tytułów i nieco bardziej wymagających gier konieczne będzie zmienienie ustawień na niższe. Najważniejszy wybór w całym sprzęcie to karta graficzna oraz procesor. Aby zmieścić się w podanym budżecie niestety nie można wybrać mocnych procesorów i topowych kart, ale oferowane przez producentów komponenty z niższej półki świetnie sprawdzą się w sprzęcie w tej cenie. Przy wyborze warto stawiać na dyski SSD oraz zasilacze o niekoniecznie dużej mocy, ale oferowane przez polecanych producentów. Komputer średniej klasy powinien posiadać w obudowie co najmniej jeden wentylator, który zapomni odpowiednio chłodzenie sprzętu. Należy również zwrócić uwagę na płytę główną, która powinna być nowoczesna, aby umożliwić w późniejszym czasie podrasowanie sprzętu. 

komputer dla gracza do 3000 zł
fot. unsplash.com

Komputer do 2500 zł

Lenovo Idea Centre 510A-15ARR

Najtańszy i optymalny wybór dla gamerów z tej półki cenowej. Sprzęt pozwala na grę w średnich ustawieniach w gry sportowe oraz w bardzo wysokich ustawieniach w gry typu CS:GO, LoL oraz World of Tanks. W komputerze zastosowano procesor AMD Ryzen 5 posiadający 4 rdzenie. Zintegrowana karta graficzna Radeon RX Vega 11 jak na tę półkę cenową jest bardzo mocna. Ponadto komputer wyposażony został w dysk twardy SSD o pojemności 256 GB o 8 GB pamięci RAM. Niezwykłą zaletą sprzętu jest karta sieci bezprzewodowej WiFi i Bluetooth. 

Komputer Sensilo RX620

Sprzęt, który spełnia oczekiwania gamerów z mniejszym budżetem. Jego główną zaletą jest karta graficzna GeForce GTX 1650, którą instaluje się w sprzęcie przeznaczonym typowo do gier. Świetnie współpracuje z procesorem AMD Ryzen 3. Dodatkowo komputer wyposażony jest w dysk SSD o pojemności 512 GB. Tak dobrane komponenty pozwalają na grę w nowsze tytuły na niskich i średnich ustawieniach. Gra w CS:GO oraz w LoL’a możliwa jest nawet w bardzo wysokich ustawieniach grafiki.

Komputer Sensilo BX-720

Sprzęt został stworzony raczej z myślą o codziennym użytkowaniu, ale fajnie sprawdzi się w przypadku mniej wymagających graczy, którzy grają w gry o niższych wymaganiach. Od innych przedstawionych komputerów odróżniają go dwa dyski.  Dysk SSD posiada 240 GB pamięci, natomiast dysk HDD posiada 1TB pamięci i świetnie sprawdzi się jako magazyn. Dodatkową zaletą tego modelu jest płyta główna. W komputerze zastosowano Asus Prime H310M-k R2.0, która jak na średnią półkę cenową, jest naprawdę solidna. 

komputery gamingowe do 3000 zł
fot. unsplash.com

Komputer do 3000 zł

Komputronik Infinity X500

Komputer posiada bardzo efektowną, przeszkloną obudowę. Przyciągnie ona na pewno wszystkich entuzjastów kolorowych efektów, ponieważ przez obudowę widać podświetlone wentylatory. Sprzęt posiada bardzo dobrą specyfikację. Zintegrowana karta graficzna GeForce GTX 1650 wraz z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i5 zapewnia płynną rozgrywkę na wysokich ustawieniach. Komputer posiada dysk SSD o pojemności aż 500 GB oraz 16 GB pamięci RAM. Jest to sprzęt warty uwagi nie tylko ze względu na efekt wizualny. Komputer pozwala na płynną grę w:

  • GTA V – średnie ustawienia
  • Wiedźmin 3 – niskie ustawienia 
  • Fortnite – wysokie ustawienia 

Osoby, które chcą przeznaczyć na swój sprzęt do 3000 zł bez problemu znajdą na rynku coś dla siebie. Producenci oferują naprawdę dobre i wizualnie efektowne komputery do tej kwoty. Jeżeli jednak na swój sprzęt chcesz przeznaczyć nieco mniej, koniecznie zajrzyj do rankingu najlepszych komputerów do 2000 zł. 

Każdy z wymienionych sprzętów pozwala na modernizację i wymienienie poszczególnych komponentów na te z nieco wyższej półki cenowej. Dlatego sprawdzi się dla osób, które nie mogą wydać w danym momencie większej kwoty. Przy wymianie komponentów należy pamiętać o sprawdzeniu ich kompatybilności z pozostałymi podzespołami. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here