Komputer do CS:GO – co powinien oferować?

0
1065
komputery do CS:GO
fot. pixabay.com

Wybierając komputer należy zwracać uwagę na kilka dość istotnych kwestii dotyczących jego specyfiki. Jeżeli poszukujesz dobrego sprzętu do popularnej strzelanki online jaką jest Counter Strike: Global Offensive musisz liczyć się z tym, że powinien on spełniać minimalne wymagania, które przełożą się na komfort prowadzonej rozgrywki. Co powinien zawierać sprzęt?

Komputer do CS:GO powinien nie tylko posiadać mocną i wydajną kartę graficzną, ale również odpowiednia ilość pamięci RAM. Oprócz tego przyda się także dość pojemny dysk, nowy sytem operacyjny oraz dobre chłodzenie i wentylacja, aby nie przegrzewać poszczególnych podzespołów komputera. 

Minimalne oraz optymalne wymagania CS:GO

Tak naprawdę strzelanka nie wymaga od sprzętu zbyt wiele. Minimalne wymagania są dość łatwe do spełnienia, ale należy pamiętać, że granie na taki sprzęcie będzie wiązało się z koniecznością obniżenia ustawień w grze do najniższych w przypadku grafiki. Pozwoli to uzyskać większą wydajność, ale niestety wpłynie na znacznie gorszą jakość samego obrazu. 

Wśród minimalnych wymagań użytkownik znajdzie dysk o pojemności 15 GB oraz pamięć RAM o pojemności 2 GB. Ponadto, aby cieszyć się rozgrywką wystarczy procesor Intel Core 2 Duo oraz karta graficzna GeForce GT420 lub Radeon HD 6450. 

komputer dla gracza do 3000 zł
fot. unsplash.com

Jeżeli chcesz cieszyć się płynną rozgrywką bez konieczności grania na najniższych ustawieniach graficznych zdecydowanie powinieneś zdecydować się na sprzęt o optymalnych wymaganiach, które przestawił producent. Dzięki temu, gra będzie bezproblemowo i płynnie się uruchamiać, a sama rozgrywka będzie mogła być prowadzona w dość dobrej jakości obrazu. 

Wśród optymalnych wymagań nie zmienia się pojemność dysku, ponieważ wciąż pozostaje ona na poziomie 15 GB. Natomiast zwiększa się ilość pamięci RAM. Tutaj konieczne będzie zastosowanie 4 GB. Lepszy powinien być także procesor. Optymalnym i całkiem wydajnym procesorem będzie Intel Pentium Dual Core. Podobnie jest w przypadku karty graficznej. Ona również powinna być znacznie wydajniejsza. Użytkownik powinien zdecydować się na GeForce GT640 lub Radeon HD 6670.

Zestaw komputerowy z wyższej półki cenowej

Aby gra działała z jak największą płynnością i nie sprawiała użytkownikowi żadnych problemów, konieczne jest zakupienie sprzętu z dość wysokiej półki cenowej. Posiadając taki komputer z powodzeniem będziesz mógł grać także w najnowsze tytuły, które pojawiają się na rynku. Komputer o wymaganiach przegtswionych poniżej pozwoli na cieszenie się rozgrywką przy +60 FPS.

Pamięć dysku powinna posiadać 15 GB, a pamięć RAM 8 GB.  Procesor powinien gwarantować maksymalną wydajność. Najlepiej postawić na procesor firmy Intel Core i5 lub procesor od AMD Ryzen FX 6350. Karta graniczna, która zapewni świetną jakość obrazu przy wysokich ustawieniach graficznych to GeForce GTX 760 lub Radeon HD 7950.

Różnice pomiędzy komputerem z niższej i wyższej półki

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy grą na poszczególnych komputerach jest oczywiście jakość wyświetlanego obrazu. Sprzęt z niższej półki zmusi użytkownika do zmiany ustawień graficznych na niższe, co z pewnością przełoży się na znacznie gorszą jakość wyświetlonego obrazu. Posiadając komputer droższy zmiana ustawień nie będzie wymagana. Gracz będzie mógł prowadzić bardzo płynną rozgrywkę przy świetnej jakości wyświetlanego obrazu. 

komputery gamingowe do 3000 zł
fot. unsplash.com

Dość ważne jest również zastosowanie poszczególnych podzespołów w obu wersjach komputerów. Bardzo ważne jest to, jaki znajduje się wewnątrz procesor, ile jest pamięci RAM oraz czy karta graficzna jest maksymalnie wydajna. Nie inaczej sprawa wygląda z innymi komponentami. Zasilacz w komputerze powinien mieć odpowiednia moc, aby dostarczać do sprzętu wymagane ilości energii. Niezwykle ważne jest samo chłodzenie, które powinno w jak najlepszy sposób zapobiegać przegrzewaniu się poszczególnych podzespołów nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Aby nie spowalniać rozgrywki niezwykle ważna jest kompatybilność płyty głównej z poszczególnymi elementami znajdującymi się we wnętrzu naszego komputera. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here