Jakie wypełniacze paczek dostępne są w sprzedaży?

0
373
Jakie wypełniacze paczek dostępne są w sprzedaży

Wypełniacze paczek to produkty, dzięki którym można starannie zabezpieczyć towar na czas transportu i magazynowania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedmiotów kruchych i delikatnych.

Dlaczego warto decydować się na wypełniacze do paczek?

Wypełniacz paczek zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się zawartości wewnątrz opakowania. Poza tym, redukuje wstrząsy oraz usztywnia opakowanie. Staje się ono wówczas mniej podatne na zgniecenie i odkształcenie. Warto dodać, że wypełniacz paczek może być również wodoszczelny. Tego rodzaju produkt skutecznie chroni transportowane i magazynowane wyroby przed negatywnym wpływem wilgoci. Wypełniacze do paczek są również dość lekkie i nie powodują wzrostu masy przesyłki. To z kolei ogranicza koszty transportu.

Na jakie rodzaje wypełniaczy do paczek można się decydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne wypełniacze paczek, w tym choćby: czipsy styropianowe, poduszki powietrzne czy folia bąbelkowa.

Czym cechuje się folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa stosowana jest powszechnie stosowana i ceniona za swój uniwersalny charakter. Może być dowolnie cięta, a jej rozmiar może być dopasowywany do rodzaju i wielkość pakowanych towarów. Jest ona również wodoszczelna i chroni dobra przed zamoczeniem i uszkodzeniem. Folia jest jednak materiałem nieekologicznym, ponieważ podlega recyklingowi jedynie w niewielkim stopniu.

Na jakie inne wypełniacze paczek warto się decydować?

Czipsy styropianowe są lekkie oraz dość drobne. Mogą być zatem z powodzeniem stosowane w przypadku towarów o nieregularnych kształtach. Nie podlegają one recyklingowi i dlatego powinny być wykorzystywane wielokrotnie. Towary mogą być również zabezpieczane przez tak zwane poduszki powietrzne wykonane z tworzyw sztucznych. Chronione przedmioty te jednak powinny być dość lekkie i pozbawione ostrych krawędzi. Poduszki powietrzne podlegają recyklingowi, a ich stosowanie wpisuje się w popularne działania na rzecz ochrony przyrody. Warto stawiać również na inne ekologiczne rozwiązania, w tym choćby papier pakowy. Może on cechować się odmienną gramaturą, która powinna być dopasowywana do rodzaju zabezpieczanych przedmiotów. Papier pakowy skutecznie tłumi uderzenia, ale zabezpiecza towary jedynie w ograniczonym stopniu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here