Jaką drukarkę do użytku domowego wybrać?

0
691
najlepsza drukarka do użytku domowego
fot. pixabay.com

Drukarka dość często kojarzona jest z biurem. Jest to niezwykle błędne podejście, ponieważ świetnie sprawdzi się w domu! Nie tylko ze względu na panującą obecnie modę na home office oraz naukę zdalną. Jaką drukarkę do domu wybrać?

Na wzrost popularności drukarek na pewno wpłynęła po części pandemia. Pracownicy rozpoczęli pracę w domu, a uczniowie naukę zdalną, co przyczyniło się do potrzeby drukowania niezbędnych materiałów. Jednak wciąż pozostaje kwestia, jaka drukarka będzie najlepsza i jak dopasować sprzęt do swoich potrzeb. 

Drukarka laserowa czy atramentowa – która najbardziej spełni oczekiwania?

Drukarki atramentowe są bardzo uniwersalnym sprzętem. Sprawdzą się zarówno w przypadku drukowania dokumentów tekstowych, jak i zdjęć. W celu zmniejszenia kosztów eksploatacji można zdecydować się na model drukarki, która sama uzupełnia atrament. Jednak to właśnie drukarki laserowe charakteryzują się niezwykłą wydajnością. Są one również znacznie tańsze w eksploatacji. Użytkownicy domowi najczęściej stawiają na drukarki laserowe monochromatyczne. Taki sprzęt oferuje bardzo szybkie drukowanie przy naprawdę niskich kosztach. Drukarki laserowe kolorowe są nieco mniej popularne, ale jeżeli możesz przeznaczyć na nią większy budżet to śmiało możesz zdecydować się na ten właśnie model. 

Drukarka atramentowa HP DeskJet 2702

Jest to niezwykle nowoczesny model drukarki atramentowej. Urządzenie jest wielofunkcyjne i oferuje drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie, a do tego można je kupić w naprawdę niskiej cenie. Ogromną zaletą jest możliwość drukowania w czerni i kolorze w naprawdę wysokiej jakości. Na komfort obsługi sprzętu wpływa nieduży, aczkolwiek bardzo czytelny wyświetlacz wspierany przez intuicyjny panel sterujący. Drukarka, oprócz portu USB, oferuje bezprzewodową łączność WiFi. Dzięki tak zastosowanemu rozwiązaniu, użytkownik w bardzo prosty sposób może wydrukować materiały bezpośrednio z telefonu z systemem Android lub iOS. 

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15A

Jest to drukarka niewielkich rozmiarów. Świetnie sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń. Cena urządzenia, jak na oferowane funkcje, jest naprawdę przystępna. Niestety urządzenie oferuje drukowanie w niewielkiej rozdzielczości i nie sprawdzi się w przypadku osób, które stawiają na drukowanie zdjęć. Zdecydowanie jest to model dla osób drukujących tylko dokumenty tekstowe. Urządzenie oferuje drukowane 18 stron na minutę. Podajnik na papier jest naprawdę pojemny i może każdorazowo zmieścić 150 arkuszy papieru. Porównując ten model z drukarką atramentową dostępną w podobnym przedziale cenowy, ten model wypadnie zdecydowanie lepiej. 

Drukarka atramentowa Epson EcoTank L3156

Urządzenie wielofunkcyjne z opcją drukowania oraz skanowania. Minusem sprzętu może być jego wysokość, ale każdy użytkownik liczący na niskie koszty eksploatacji na pewno przymknie na to oko. Producent wyszedł na przeciw oczekiwaniom użytkowników i zamiast standardowych kartridży umożliwia samodzielne uzupełnianie poziomu tuszu. Wraz z drukarką, otrzymasz zapas tuszu, który umożliwi Ci wydrukowanie aż 8000 stron czarno-białych oraz 6500 stron w kolorze. Urządzenie oferuje dość szybkie wydruki. Wydruki mono drukowane są z prędkością 33 stron na minutę, a w kolorze 15 stron na minutę. 

drukarka atramentowa czy laserowa którą z nich wybrać do domu
fot. pixabay.com

Drukarka atramentowa Epson EcoTank L3151

Kolejne urządzenie wielofunkcyjne z opcją drukowania, kopiowania oraz skanowania. Drukarki wyposażono w system ITS, czyli Ink Tank System. Pozwala on mną zaoszczędzenie do 90% kosztów zużycia atramentu poprzez samodzielnie napełniane pojemniki z tuszem. Działanie całego systemu jest niezwykle proste i każdy użytkownik z łatwością sobie z nim poradzi. Producent dołącza na start do urządzenia ilość tuszu umożliwiającą na wydrukowanie 8000 stron czarno-białych oraz 6500 stron kolorowych.

Drukarka laserowa Brother DCP-B7520DW

Maksymalnie wydajne urządzenie wielofunkcyjne oferujące drukowanie, kopiowanie oraz skanowanie. Świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich biur lub podczas domowego użytku. Drukarka oferuje wydruk 34 stron na minutę oraz 16 stron na minutę w przypadku drukowania dwustronnego. Dużym plusem tego urządzenia jest niezwykle cicha praca. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here