Jak założyć Facebooka?

0
766
Jak założyć Facebooka?

Praktycznie od początku istnienia Facebook cieszył się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Dziś jest to największe i najprężniej się rozwijające medium społecznościowe, wykorzystywane nie tylko do rozrywki, ale również do celów reklamowych i biznesowych. Konta na Facebooku mają dziś praktycznie wszyscy, bez względu na wiek, zainteresowania czy poziom życia. Jeśli więc jeszcze nie masz konta na tym portalu, warto je założyć. Wszystkie formalności i rejestracja zajmą dosłownie kilka chwil.

Regulamin Facebooka

Zanim postanowimy założyć konto na FB dobrze jest zapoznać się z jego regulaminem, w którym jest jasno napisane, że portal dostępny jest dla osób od trzynastego roku życia. Co prawda, można znaleźć w serwisie także konta młodszych dzieci, jednak zwykle obchodzą one zakaz zakładania konta poprzez podawanie nieprawdziwej daty urodzenia. W tej kwestii dobrze jest, by rodzice dokładnie sprawdzali, co robią w sieci ich dzieci i z kim mają kontakt. Osoby powyżej 13 roku życia nie będą natomiast miały z założeniem konta absolutnie żadnych problemów.

Jak założyć Facebooka?

Aby założyć konto na Facebooku, należy wejść na główną stronę serwisu facebook.com. Pojawi nam się panel do logowania, a także do tworzenia konta dla nowych użytkowników. Pierwszym elementem jest wprowadzenie imienia i nazwiska, którym posługujemy się na co dzień.

Niektóre osoby nie chcą podawać swoich prawdziwych, pełnych danych. Zdarza się, że używają zdrobnień, pseudonimów czy innych nazw niezwiązanych ze swoją tożsamością. Nie jest to z początku kłopotliwe, jednak algorytmy FB mogą takie konto w przyszłości potraktować jako fałszywe i z nieprawdziwymi danymi. Było sporo przypadków, że konta z takimi danymi były po prostu banowane. Po podaniu imienia i nazwiska podajemy datę urodzenia, wprowadzamy swój numer telefonu lub adres mailowy.

Będą potrzebne przy weryfikacji, przydadzą się również w sytuacji, gdy zapomnimy hasła lub będziemy chcieli je zmienić. Ostatnim punktem jest podanie płci oraz wpisanie hasła. Przy wymyślaniu hasła dobrze jest zadbać o to, by było możliwie najbardziej skomplikowane. Zdarzają się bowiem sytuacje włamań na konto i kradzieży tożsamości, co może powodować sporo problemów dla właścicieli tych kont.

Rejestracja konta

Funkcjonowanie FB na etapie rejestracji jest niezwykle proste. Wszystkie panele, formularze są bardzo jasne i klarowne, dzięki czemu konto bez problemu założą nawet osoby, które na co dzień nie są zbyt biegłe w obsłudze komputera. Warto zadbać o podawanie swoich prawdziwych danych, a jednocześnie już na etapie uzupełniania profilu zdecydować, które mają być publiczne, a które ukryte na przykład tylko dla znajomych lub dla nas samych. Po założeniu konta będziemy mieć dostęp do całego mnóstwa ustawień, w których możemy zadbać o uzupełnienie profilu, wstawienie zdjęcia głównego i zdjęcia w tle, a także wielu innych informacji.

Pamiętajmy, by dzielić się tylko tymi informacjami na temat naszego życia, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Nie zawsze dobrym pomysłem będzie podawanie miejsca pracy, wrzucanie zdjęć z miejsca zamieszkania czy zdjęć dzieci. Facebook daje nam całe mnóstwo możliwości, nawiązywania kontaktów, zdobywania wiedzy o świecie, czytania aktualnych informacji. Zawsze jednak trzeba dbać przede wszystkim o własną prywatność i bezpieczeństwo.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here