Jak wytrzeźwieć?

0
582
Jak wytrzeźwieć?

Przesadzanie z alkoholem ma swoje negatywne konsekwencje, które niemal każdy odczuje następnego dnia. Bóle głowy, mdłości, nadwrażliwość na światło oraz wiele innych nieprzyjemnych objawów to pełnowymiarowy kac, który nie minie od ręki. Można natomiast na wiele sposobów próbować złagodzić dolegliwości i skutki nadmiaru alkoholu w dniu poprzednim.

Umiarkowane picie napojów alkoholowych

Najlepszym sposobem na kaca jest oczywiście umiarkowanie w piciu napojów wysokoprocentowych. Niestety, zdarza się, że pomimo dobrych chęci trochę z tym przesadzimy. Aby nie upić się i nie cierpieć kolejnego dnia, dobrze jest już do samego picia na imprezie dobrze się przygotować. Mniejsze dolegliwości mają osoby, które nie piją na pusty żołądek, tylko przed imprezą coś zjedzą. Ważne jest również, aby nie mieszać alkoholów z różnych gatunków. Wtedy dolegliwości następnego dnia mogą być bowiem wyjątkowo przykre.

Jak wytrzeźwieć?

Kac, czyli cały zespół objawów, który pojawia się następnego dnia po nadmiernym piciu, to efekt zatrucia organizmu substancjami pojawiający się w wyniku metabolizowania alkoholu. Są one dosyć toksyczne, stąd dolegliwości, które nie należą do najprzyjemniejszych.

Niektóre osoby na kaca próbują o poranku pić kawę – nie jest to dobry pomysł, gdyż przyspieszy ona metabolizowanie alkoholu, a dodatkowo wypłukuje z organizmu magnez i potas, przez co możemy czuć się jeszcze gorzej. Najlepszym sposobem jest picie dużych ilości wody, może być sama lub z dodatkiem soku z cytryny. Dobrze sprawdza się również woda z musującą multiwitaminą lub elektrolitami, które uzupełnią brakujące mikroelementy.

Na trzeźwienie bardzo dobrze robią również soki, przede wszystkim sok pomidorowy pełen potasu oraz sok pomarańczowy. Warto pić je systematycznie w niewielkich ilościach – wypicie naraz o poranku całego litra jakiegokolwiek soku może bowiem skończyć się wielkimi mdłościami. Jeśli cierpimy z powodu kaca, dobrze jest również ograniczyć palenie, nawet jeśli jesteśmy nałogowymi palaczami. Dokładanie organizmowi toksycznych substancji w sytuacji, gdy jest już nadmiernie przeciążony metabolizowaniem alkoholu na pewno sprawi, że poczujemy się jeszcze gorzej.

Objawy kaca

Osoby, które znają swoją słabą głowę i wiedzą, że następnego dnia po picu mogą mieć problemy ze wszystkimi objawami kaca, mogą również zaopatrzyć się w różnego rodzaju suplementy przeznaczone do leczenia skutków picia. Najczęściej są to tabletki musujące, w których znajduje się bogaty zestaw witamin i minerałów, mających wpływ na przyspieszenie odtruwania organizmu. Na wytrzeźwienie dobry może być również ruch na świeżym powietrzu.

Choć większość osób z ciężkimi objawami dnia wczorajszego ma w ogóle problem ze wstaniem z łóżka, dobrze jest się przemóc i po prostu wyjść na spacer. Ruch podkręci metabolizm i przyspieszy odtruwanie organizmu z toksyn. Jeśli po nadmiernym spożywaniu alkoholu zawsze mamy problem dnia następnego, dobrze jest również zachować zdrowy rozsądek i po prostu ograniczyć picie. Kilka dobrych drinków czy lampek wina zdecydowanie nie jest wartych dolegliwości, jakie mogą pojawić się następnego dnia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here