Jak stworzyć grę?

0
728
Jak stworzyć grę?

Gry i zabawy dla dzieci to doskonała forma spędzania wolnego czasu, rozwijania kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, a także wielu innych aspektów, które są ważne z perspektywy codziennego funkcjonowania. Sklepowe półki wręcz uginają się od różnych, ciekawych gier, jednak przy odrobinie ochoty i pomysłowości można stworzyć grę także samodzielnie z tego, co mamy pod ręką.

Gry dla dzieci

Gdy dla dzieci nie należą do najtańszych – najczęściej za jedna trzeba zapłacić co najmniej kilkadziesiąt złotych. A że gry dosyć szybko mogą się maluchom znudzić, wydatek ten nie jest jednorazowy, a wręcz regularny. Jeśli chcemy nieco ograniczyć wydatki, zrobienie własnoręcznej gry to doskonały pomysł. Co więcej, może to być ciekawa forma na wspólne z dziećmi spędzanie wolnego czasu – na pewno dużo lepsza niż posadzenie maluchów przed ekranami telewizorów czy komputerów.

Robienie gry może bowiem być tak samo satysfakcjonujące, jak późniejsze granie – a czasem może nawet dostarczać dużo więcej radości podczas tworzenia i wdrażania w życie własnych pomysłów. Takie prace plastyczne świetnie sprawdzają się w czasie kiepskiej pogody, gdy nie można z maluchami wyjść na dwór i trzeba zorganizować im aktywny i ciekawy czas w czterech ścianach. Zrobienie gry na szybko z tego, co mamy pod ręką jest też fajnym pomysłem gdzieś w podróży, gdy nie mamy ze sobą domowych zestawów gier.

Jak stworzyć grę?

Aby stworzyć grę, musimy mieć przede wszystkim dobry pomysł, a dopiero później zabrać się za jego realizację. Najczęściej przy robieniu domowych gier inspirujemy się tymi planszówkami, w które mieliśmy kiedyś okazję grać. Można je jednak dowolnie modyfikować, sprawić, że gra będzie dłuższa, trudniejsza, pełna dodatkowych zadań. Do zrobienia planszy do gry potrzebny będzie karton lub blok rysunkowy z grubymi kartkami. Jeśli powierzchnia będzie za mała, można ze sobą skleić kilka kartek, uzyskując planszę, na której możemy umieścić wszystko, co planujemy.

Przydadzą się też flamastry, kredki, linijka, ołówek oraz inne przybory do malowania, dzięki którym stworzymy na zwykłym kartonie zaczarowany świat pełen rysunków, pól do gry i innych elementów, które zachęcą maluchy do późniejszego grania. W przypadku wielu gier zadania znajdują się dodatkowo na małych kartonikach, których wykonanie również dostarcza sporo radości. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie od początku do końca dobrego planu gry, a dopiero później przystąpienie do jego realizacji. Oczywiście, w trakcie wykonania można nieco modyfikować wcześniejsze założenia – sporo pomysłów przychodzi bowiem na tym etapie, gdy grę już rysujemy.

Stworzenie ciekawej gry to czasem nawet kilka godzin niepowtarzalnej zabawy. Można wykorzystać to, co mamy zwykle w domu bez konieczności wydawania żadnych dodatkowych pieniędzy. Jeśli chodzi o pionki czy kostki do gry, bez problemu można wykorzystywać te, które już posiadamy w innych, kupionych w sklepie grach. Świeżo wykonana gra na pewno będzie zachęcała do jak najszybszego jej wypróbowania i doskonałej zabawy przez długi czas.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here