Jak sprawdzić stan konta Orange?

0
1016
Jak sprawdzić stan konta Orange?

Wśród użytkowników telefonów komórkowych nie brakuje zarówno osób, które mają telefon w abonamencie, jak i takich, które nadal korzystają z telefonów na kartę prepaid. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy na bieżąco kontrolować, ile wydajemy na połączenia i doładowania telefonu, a także ile zostało nam środków na koncie. Sprawdzenie stanu konta nie jest problemowe, choć oczywiście u każdego operatora wymaga nieco innych działań.

Konto Orange

Stan konta w Orange, podobnie jak w przypadku innych sieci komórkowych, można sprawdzać za pomocą krótkich kodów. Dzięki temu można w ciągu dosłownie kilku sekund dowiedzieć się, ile mamy na koncie i jak wiele czasu nam zostało do momentu, gdy konto straci ważność. Najczęściej bowiem ważność konta jest uzależniona od tego, jaka jest wysokość doładowania.

Można też skorzystać z płatnej usługi rok ważności konta, dzięki czemu konto będzie ważne przez rok nawet wtedy, gdy nie będziemy go systematycznie doładowywali. Aby sprawdzić stan konta w Orange, wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać *124# i wcisnąć zieloną słuchawkę. Już po chwili wyświetli się informacja, ile mamy środków i do kiedy są ważne. Taka usługa działa na wszystkich telefonach, zarówno na smartfonach, jak i na innych urządzeniach starszego typu.

Jak sprawdzić stan konta Orange?

Możliwość sprawdzenia stanu konta w telefonie to świetna opcja dla osób, które chcą mieć stuprocentową kontrolę nad tym, ile wydają na telefon. W przypadku usług w abonamencie bywa bowiem z tym różnie. Co prawda mamy zwykle konkretny abonament, jednak zdarza się go przekroczyć lub zupełnie nieświadomie wejść w jakieś płatne usługi. W przypadku telefonów na kartę nie ma takiej możliwości – nie ma szansy na wydanie więcej niż aktualnie posiadamy na koncie.

Sprawdzanie stanu konta pozwala na kontrolowanie tego, ile wydajemy na rozmowy czy SMS-y. To dobra opcja szczególnie w przypadku telefonów dla dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach już nawet maluchy mają swoje telefony i korzystają z nich do różnych celów. Wybierając aparat dla najmłodszych dobrze jest postawić na telefon na kartę – możemy mieć wtedy pełną kontrolę nad wydatkami. A dziecko w razie potrzeby będzie mogło sprawdzić stan konta w Orange czy w innej sieci i ocenić, na co jeszcze sobie może pozwolić do kolejnego doładowania.

Jakie informacje można jeszcze uzyskać?

Za pomocą krótkich kodów możemy w Orange sprawdzić nie tylko stan konta i jego ważność, ale również uzyskać wiele innych informacji. Krótkie kody pozwalają między innymi na sprawdzenie, jakie mamy aktualnie włączone pakiety, ile nam zostało darmowych minut czy gigabajtów w internecie, a także włączać lub wyłączać różne usługi. W telefonie na kartę można w stu procentach panować nad wydatkami, usługami, bez konieczności logowania się do żadnego panelu użytkownika ani wykonywania innych skomplikowanych czynności. Telefony na kartę mają mnóstwo zalet, co sprawia, że nadal korzystają z nich miliony użytkowników sieci komórkowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here