Jak schudnąć 3 kg?

0
615
Jak schudnąć 3 kg?

Nadmiar kilogramów nigdy nie sprzyja naszemu zdrowiu, dlatego warto pilnować, by nasza waga nie przekraczała normalnych wartości. Zrzucanie kilogramów bywa sporym problemem nie tylko wtedy, gdy mamy dużą nadwagę. Bardzo często o wiele trudniej jest schudnąć osobom, które mają niewiele do zrzucenia, na przykład trzy kilogramy. Okazuje się jednak, że czasem warto zmienić nawyki żywieniowe, aby zgubić nadmiar kilogramów skutecznie i bezpowrotnie.

Jak schudnąć 3 kg?

Jak podejść do zrzucenia 3 kg? Wszystko zależy od tego, czy chcemy to zrobić w miarę szybko, czy zależy nam przede wszystkim na trwałym pozbyciu się kilogramów. Jeśli w krótkim czasie chcemy schudnąć, trzeba postawić na dosyć spore ograniczenia. Przede wszystkim, ograniczamy liczbę kalorii, jaką codziennie przyjmujemy. Wystarczy ściąć dzienną dawkę o 500 kcal, aby w miarę szybo zobaczyć efekty. Oprócz mniejszej ilości kalorii, koniecznie trzeba również zmienić jakość naszych posiłków.

Trzeba postawić na świeże, pełnowartościowe produkty, zrezygnować z fast foodów na rzecz bardziej zdrowego odżywiania. O wiele lepsze efekty w odchudzaniu zyskamy też wtedy, gdy będziemy jednocześnie trzymać dietę i uprawiać jakiś sport. Aktywność fizyczna nie tylko spala kalorie, ale również rzeźbi sylwetkę. Dzięki temu poprawiamy kondycję, dbamy o nasze mięśnie i kształtujemy sobie nowe, lepiej wyglądające ciało.

Szybkie odchudzanie

Szybkie odchudzanie, choć bywa naprawdę skuteczne przy sporej dawne silnej woli, może jednak prowadzić do równie szybkiego efektu jojo. Organizm po szybkim schudnięciu chce bowiem jak najszybciej wrócić do swojej starszej normy, czyli kilku kilo więcej. Bywa i tak, że po różnych dietach odchudzających i ich zakończeniu zaczynamy szybko tyć. I nie ma się co dziwić – ograniczanie liczny kalorii powoduje spowolnienie metabolizmu, przez co przy powrocie do normalnego jedzenia organizm zaczyna gromadzić wszystkie nadmiary. Zdarza się więc, że kilogramy wracają jeszcze szybciej niż zostały zgubione. O wiele lepiej jest więc postawić na dłuższe odchudzanie, ale także na dłuższe efekty.

Odchudzanie długoterminowe

Odchudzanie długoterminowe jest najbardziej zalecane dla osób, które chcą trwale pozbyć się 3 kilogramów. Dieta rozciągnięta w czasie pozwala bowiem organizmowi na przystosowanie się do nowej rzeczywistości i przestawienie na inny tryb pracy. Niewielka liczba kilogramów do zgubienia nie wymaga też żadnych drastycznych diet, które są polecane przy dużej nadwadze. Czasem wystarczy zmienić jedynie kilka nawyków – może to być zrezygnowanie z fast foodów, cukru, słodkich przekąsek, dań przetworzonych czy częstego podjadania między posiłkami.

Dobrze jest natomiast uregulować swój sposób odżywiania i zacząć unikać tego wszystkiego, co nam szkodzi, na przykład wieczornych napadów na lodówkę. Jeśli wyeliminujemy kilka kiepskich zwyczajów żywieniowych, bardzo szybko zobaczymy efekty. Często będą one najpierw widoczne w zmniejszających się obwodach, a dopiero później na wadze. Więc jeśli waga nam stoi, ale ubrania stają się nagle za luźne, możemy mieć pewność, że jesteś my na dobrej drodze do upragnionego celu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here