Jak przyciąć kartę SIM?

0
558
Jak przyciąć kartę SIM?

Wiele osób ma kartę do telefonu od dłuższego czasu, co może powodować problemy, gdy wymieniamy telefon na nowszy model. Nowe smartfony są bowiem wyposażone w mniejszy slot Micro lub Nano SIM, a to oznacza, że standardowych rozmiarów karta się do nich nie zmieści. Wtedy mamy do wyboru dwie opcje – albo wybrać się do salonu operatora, aby wymienić kartę bez zmiany numeru, albo spróbować przyciąć kartę samodzielnie.

Wymiana karty SIM?

W salonie operatora można wymienić zwykłą kartę SIM na mniejszą, jednak w większości przypadków trzeba za to zapłacić. Dlatego też wiele osób decyduje się na własnoręczne przycięcie karty. Zanim jednak się za to zabierzemy, warto przeczytać kilka poradników lub obejrzeć filmiki na You Tube, aby nie zrobić naszej karcie krzywdy. Jeden niewłaściwy ruch może bowiem spowodować, że karta nie będzie się nadawała do ponownego użytku.

Jak przyciąć kartę SIM?

Do przycięcia karty SIM będziemy potrzebowali kilku akcesoriów, na szczęście takich, które zwykle wszyscy posiadają w domu. Warto zaopatrzyć się w naostrzone, nieduże nożyczki, pilniczek do paznokci lub papier ścierny o wysokiej ziarnistości, linijkę, cienki flamaster do płyt CD, taśmę dwustronną i szablon. Ten ostatni można sobie ściągnąć z internetu, a następnie wydrukować w skali jeden do jednego. Uzyskamy wtedy dokładnie takie wymiary, jakie powinna mieć nasza karta Micro SIM. Gdy już szablon mamy wydrukowany, przyklejamy do niego naszą dużą kartę SIM. Trzeba pamiętać, by koniecznie przyklejać kartę układem scalonym do góry, dzięki czemu chip będzie chroniony przed działaniem kleju. To także prosty sposób na to, by uniknąć efektów nieuważnego cięcia. Następnie za pomocą linijki i flamastra zaznaczamy na naszej dużej karcie linie małej karty, co pozwoli na uzyskanie idealnego wzoru do wycięcia. Po dokładnym odrysowaniu odklejamy taśmę i przycinamy kartę za pomocą nożyczek.

Przycinanie karty SIM

Aby umiejętnie wyciąć kartę w rozmiarze Micro SIM z dużej karty, zaczynamy cięcie od skośnej linii karty, a potem przechodzimy do boków. Trzeba pamiętać, by całość wykonywać szybkimi i zdecydowanymi ruchami. Ręce nie powinny się trząść, a nożyczki powinny być bardzo dobrze naostrzone. Jeśli zabierzemy się za taką pracę przy użyciu tępych nożyczek, jest niemal pewne, że nie uda się równo przyciąć karty, co będzie prostą drogą do jej zniszczenia lub uszkodzenia. Dobrą alternatywą dla nożyczek może być również ostry nóż do tapet – jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mają doświadczenie w obchodzeniu się z tym narzędziem. Gdy już mała karta jest wycięta, wszystkie drobne nierówności na krawędziach należy zetrzeć pilniczkiem do paznokci lub papierem ściernym. Potem przymierzamy kartę do slotu w telefonie. Jeśli pomimo uważnego cięcia i precyzyjnego starcia krawędzi nadal nie pasuje, trzeba kartę delikatnie dotrzeć do takiego momentu, gdy będzie bezproblemowa do włożenia. Po wszystkim wystarczy włączyć telefon i sprawdzić, czy wszystko w nim działa prawidłowo. Najczęściej nie powinno być żadnych problemów z użytkowaniem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here