Jak przedłużyć paznokcie?

0
686
Jak przedłużyć paznokcie?

Zadbane dłonie i paznokcie to coś, co sporo świadczy o nas samych i jest nasza wizytówką. Niestety, czasem pomimo wielu chęci i zachodu nie jesteśmy w stanie sprawić, by nasze paznokcie były długie i piękne. Zdarza się, że się łamią, kruszą i trzeba regularnie je obcinać zamiast czekać, aż urosną. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem może być przedłużanie paznokci, które wykonuje się na wiele sposobów.

Jak przedłużyć paznokcie?

W warunkach domowych paznokcie możemy przedłużyć za pomocą gotowych zestawów, jakie można dostać w sklepach z kosmetykami czy w drogeriach. Najczęściej są to bardzo proste paznokcie z tworzywa sztucznego, które przykleja się na własną płytkę paznokciową na dosyć krótki czas – większe wyjście, imprezę czy ważną uroczystość. Dobrze przyklejone paznokcie będą odpowiednio się trzymały, można je pomalować i ozdobić na wiele sposobów w zależności od potrzeb czy upodobań.

Gotowe zestawy dostępne są wraz z klejem, który je przymocuje. Wystarczy dobrze przeczytać instrukcję, a szybko zadbamy o to, by nasze dłonie prezentowały się naprawdę efektownie. Takich jednorazowych sztucznych paznokci nie należy jednak nosić zbyt długo – najczęściej już po kilku dniach zaczynają się bowiem prezentować dosyć kiepsko.

Korzystanie z usług salonów kosmetycznych

Paznokcie można również przedłużyć w salonach kosmetycznych specjalizujących się w manikiurze. Do wyboru jest kilka rodzajów przedłużania – na formach, żelem czy akrylem. Można też odbudować uszkodzone paznokcie czy sprawić, że będą mocniejsze. Jeśli chcemy przedłużyć paznokcie w salonie kosmetycznym, przede wszystkim trzeba wybrać dobre i sprawdzone miejsce.

Trzeba bowiem pamiętać, że każdy zabieg przedłużania w mniejszym lub większym stopniu ingeruje w naszą naturalną płytkę, może ją uszkadzać i osłabiać, szczególnie wtedy, gdy jest zrobiony w sposób nieprawidłowy. Przedłużanie paznokci w salonie wiąże się również z koniecznością regularnego uzupełniania odrostów. Nie zapominajmy, że pod sztucznym, przedłużonym paznokciem, nasza naturalna płytka stale rośnie. Średnio po 3-4 tygodniach odrost jest już na tyle widoczny i zagraża oderwaniem się sztucznego paznokcia, że należy wykonać zabieg uzupełnienia.

Dlaczego warto przedłużyć paznokcie?

Przedłużanie paznokci to doskonały sposób na efektowne paznokcie szczególnie dla tych osób, których naturalna płytka jest dosyć cienka i słaba. Wtedy trudno jest zahodować sobie długie paznokcie – po drodze połowa się połamie lub w inny sposób uszkodzi. Z drugiej strony – trzeba też jednak mieć świadomość, że wszelkie zabiegi związane z przedłużaniem paznokci mogą dodatkowo osłabiać płytkę. Zdarza się, że po kilku miesiącach przedłużania konieczne jest zdjęcie sztucznych paznokci, gdyż naturalna płytka potrzebuje regeneracji.

Nie zapominajmy również, że zbyt długie paznokcie – choć na pewno bardzo dobrze się prezentują – mogą nieco utrudniać nam wykonywanie codziennych czynności. Zanim zdecydujemy się na przedłużenie, dobrze jest się upewnić, czy nie będzie nam to przeszkadzało w codziennej pracy. Przykładowo – osoby, które pracują przy komputerze, mogą mieć problemy z szybkim pisaniem w sytuacji, gdy ich paznokcie będą stanowczo za długie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here