Jak prostować włosy?

0
731
Jak prostować włosy?

Nasze włosy bywają bardzo niesforne i trudne do ułożenia. Czasami po umyciu i wysuszeniu suszarką fryzura nadal pozostawia wiele do życzenia. Aby kiełznać ten nie zawsze artystyczny nieład, warto skorzystać z prostownicy. Dzięki niej włosy będą idealnie gładkie, lśniące i ułożone dokładnie tak, jak trzeba.

Dobrej jakości prostownica

Aby prostować włosy w sposób bezpieczny, warto przede wszystkim zadbać o to, by mieć pod ręką dobrej jakości prostownice. Na rynku tego rodzaju urządzeń znajdziemy zarówno tańsze, jak i droższe modele. Kierowanie się niską ceną nie jest dobrym pomysłem – tanie prostownice mają kiepskiej jakości powłoki, które mogą niszczyć włosy, są też zdecydowanie bardziej awaryjne.

Inwestując w niedrogą prostownicę od mało znanego producenta możemy mieć niemal pewność, że w krótkim czasie trzeba będzie wymienić je na nowe. Jeśli natomiast zdecydujemy się na lepszą i oczywiście droższą prostownicę renomowanej marki, z pewnością będzie nam służyła bezproblemowo nawet przez wiele lat.

Jak prostować włosy?

Prostowanie włosów zawsze zaczynamy od ich umycia i wysuszenia. Prostowanie na mokro może być bowiem szkodliwe, uszkadzać strukturę włosa i bardzo go niszczyć. Prostowanie na sucho też wymaga odpowiedniego podejścia i pewnych umiejętności. Przede wszystkim, trzeba koniecznie pilnować, by zbyt długo nie trzymać pod wysoką temperaturą jednego pasma włosów.

Prostownica działa na podobnej zasadzie, jak żelazko. Jeśli zbyt długo poddawać będziemy włosy działaniu wysokiej temperatury, możemy je spalić lub stopić. Jeśli mamy prostownicę z możliwością regulowania poziomu temperatury, starajmy się nie korzystać z tych najwyższych – nieco niższe temperatury prostują włosy równie skutecznie. Do prostowania włosów przyda się specjalny preparat, którym pokrywamy włosy przed wykonaniem zabiegu.

Spryskujemy każde pasmo, a dopiero potem zaczynamy poddawać je wysokiej temperaturze. Dzięki temu włosy są w pewnym stopniu chronione i zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Jaki uzyskamy efekt?

Aby dobrze wyprostować włosy, należy robić to powoli, dokładnie i pasmo po paśmie. Zaczynamy od włosów znajdujących się pod spodem, a dopiero potem przechodzimy do tych na wierzchu. Im mniejsze pasmo do prostowania, tym dokładniej uda się wyprostować całość.

Efekt prostowania włosów utrzymuje się dosyć długo, można więc mieć pewność, że fryzura będzie idealna przez cały dzień. Co więcej, wyprostowane włosy niekoniecznie muszą być rozpuszczone – bardzo dobrze wyglądają również związane w koński ogon, który jest idealnie prosty i gładki. Prostowanie włosów to świetny sposób na idealną fryzurę, dobrze jest jednak zachować w tym pewien umiar. Codzienne prostowanie z pewnością nie będzie korzystne dla kondycji włosów.

To ważne szczególnie w przypadku tych osób, które mają słabe, zniszczone i rozdwajające się włosy. Im rzadziej będą poddawane działaniu wysokich temperatur, tym lepiej dla nich. Najlepiej jest prostować włosy na jakieś specjalne okazje, które wymagają dopracowanej fryzury w najdrobniejszych szczegółach. Pomiędzy kolejnymi zabiegami prostowania zróbmy sobie natomiast przerwę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here