Jak pomalować paznokcie?

0
829
Jak pomalować paznokcie?

Zadbane dłonie są jedną z naszych wizytówek, dlatego warto zadbać, by zawsze dobrze się prezentowały. Ważna jest nie tylko skóra dłoni, ale również paznokcie, które powinny być wypielęgnowane, a w razie potrzeby także pomalowane. Malowanie paznokci może się osobom początkującym wydawać dosyć skomplikowane, ale przy odrobinie wprawy można poradzić sobie z tym zadaniem szybko i bezproblemowo.

Malowanie paznokci

Wiele pań nie maluje paznokci, gdyż mają problem z równomiernym nałożeniem lakieru. Nieumiejętne podejście do malowania i źle przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne powodują również, że lakier szybko zaczyna się kruszyć i odpadać, co sprawia, że piękny efekt nie utrzymuje się długo i paznokcie trzeba malować co kilka dni. Owszem, można wybrać się do profesjonalnej manikiurzystki, która zadba o właściwy manicure – jest to jednak czasochłonne, a przy tym kosztowne. Aby paznokcie dobrze się prezentowały, trzeba bowiem je regularnie malować – odrosty nie wyglądają dobrze nawet przy najbardziej efektownym lakierze.

Jak się przygotować?

Malowanie paznokci warto zacząć od przygotowania sobie stanowiska pracy, a także od właściwego przygotowania płytki paznokciowej. Przyda się zmywacz do pozbycia się resztek starego lakieru, baza do paznokci, lakier w wybranym kolorze, utrwalacz, pilniczek, obcinacz, a także urządzenie do usuwania skórek. Na początku trzeba dokładnie zmyć paznokcie ze wszystkich pozostałości starych lakierów, a następnie zastosować dobrą odżywkę, która pobudzi wzrost płytki paznokciowej, odżywi ją i wygładzi.

Dobrze jest przyciąć paznokcie, jeśli wydają nam się zbyt długie, a następnie za pomocą pilniczka nadać im pożądany kształt. Choć w przypadku długości czy kształtu paznokci moda zmienia się dosyć często, najlepiej zdecydować się na taki kształt i taką długość, która będzie dla nas najbardziej wygodna. Nie zawsze bowiem noszenie paznokci wyjątkowo długich jest wygodne na co dzień, zwłaszcza gdy pracujemy przy komputerze lub wykonujemy pracę wymagającą bardzo precyzyjnych czynności. Za długie paznokcie mogą nam w tym przeszkadzać.

Jak pomalować paznokcie?

Gdy paznokcie są już obcięte i opiłowane, warto usunąć skórki, które niezbyt estetycznie się prezentują. Niektóre panie decydują się na wycinanie skórek, nie jest to jednak dobrze rozwiązanie, gdyż odrastają one wtedy zdecydowanie szybciej. Warto natomiast stosować specjalne płyny do skórek, które je zmiękczają i ułatwiają usunięcie. Malowanie paznokci zaczynamy od położenia primera, czyli bazy. Jej zadaniem jest wyrównanie płytki paznokciowej, wygładzenie jej i przygotowanie podłoża do właściwego lakieru. Malowanie lakierem kolorowym wykonujemy gdy baza wyschnie.

Każdy paznokieć malujemy zdecydowanymi ruchami, zaczynając od środka, a następnie wykonując ruchy pędzelkiem po obu bokach. Dobrze jest robić to bardzo powoli i dokładnie, aby lakier sięgał aż pod skórki i do brzegów paznokcia. Gdy pierwsza warstwa lakieru wyschnie, powtarzamy malowanie i kładziemy drugą warstwę. Wiele lakierów dopiero przy dwóch warstwach zaczyna się dobrze prezentować. Na zakończenie dobrze jest nałożyć warstwę utrwalacza, który sprawi, że manikiur będzie mocny, trwały i oprze się nawet wszystkim pracom domowym.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here