Jak piłować paznokcie?

0
702
Jak piłować paznokcie?

Wygląd naszych dłoni sporo o nas świadczy, dlatego też warto dbać o to, by były wypielęgnowane, zadbane i utrzymane w należytym porządku. Bez względu na to, czy lubimy malować paznokcie, czy pozostawiać je w naturalnym kolorze, zawsze powinny wyglądać ładnie. Tymczasem bardzo często o nich zapominamy, przez co czasem prezentują się dosyć kiepsko.

Pielęgnacja paznokci

Aby paznokcie były efektowne i dobrze wyglądały, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Spore znaczenie ma również dieta i styl życia. Niewłaściwe nawyki żywieniowe i niedostarczanie organizmowi niezbędnych mikroelementów może szybko odbijać się na paznokciach. Stają się wtedy matowe, rozdwajają się, mogą się na nich pojawiać plamki, odbarwienia, a także delikatne bruzdy. Jeśli będziemy pilnować odpowiedniej diety, nasze paznokcie będą prezentowały się zdrowo i będziemy mieć pole do ich pielęgnacji.

Czym piłować paznokcie?

W pielęgnacji paznokci ważne jest zadbanie o ich wzmocnienie i odżywienie. W tej kwestii przydadzą się różnego rodzaju odżywki, które zawierają substancje niezbędne do prawidłowego wzrostu paznokci. Konieczne jest również regularne usuwanie skórek, które bardzo nieefektownie wyglądają. Tutaj nie należy ich wycinać, a usuwać za pomocą specjalnych narzędzi lub też płynu, który je zmiękcza i sprawia, że zanikają.

Ostatnim zabiegiem pielęgnacyjnym jest piłowanie paznokci. Potrzebne są dobre pilniczki, najlepiej takie, które składają się z różnych powierzchni o różnych poziomach ziarnistości. Piłowanie rozpoczynamy od tej powierzchni, która ma najgrubszą ziarnistość, a następnie wykańczamy za pomocą bardziej delikatnej powierzchni.

Niektóre pilniczki mają też specjalne polerki, dzięki którym można wypolerować paznokcie. W ten sposób ich powierzchnia będzie idealnie gładka i stanie się właściwym podłożem do ich pomalowania. Im lepiej wypielęgnowane i wypiłowane paznokcie, tym łatwiej będzie je później pomalować i mniejsze ryzyko, że pojawią się jakieś odpryski.

Jak piłować paznokcie?

Podczas piłowania paznokci musimy zdecydować także o ich kształcie i długości. Jeśli chodzi o długość, warto wybrać taką, która nie będzie nam przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Niektóre panie decydują się na bardzo długie paznokcie, które prezentują się naprawdę efektownie, ale mogą utrudniać zwykłe, codzienne czynności. Nawet pisanie na komputerze jest w ich przypadku dosyć skomplikowane. Jeśli natomiast chodzi o kształt paznokci, tutaj do wyboru mamy kilka rozwiązań – paznokcie okrągłe, spiczaste, opiłowane na kwadratowo.

Najlepiej wybrać takie, w których po prostu najlepiej się czujemy. Moda w przypadku paznokci, jest podobnie jak w kwestii ubierania czy makijażu, dosyć sezonowa czy przemijająca. Nie ma konieczności piłowania w taki sposób, jaki jest obecnie modny, jeśli nam się to po prostu nie podoba. Piłowanie paznokci to nie tylko dłonie, ale również stopy, które też potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku paznokci u stóp najlepiej mieć je krótkie i piłować na płasko, dzięki czemu można uniknąć problemów z ich wrastaniem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here