Jak obciąć grzywkę?

0
735
Jak obciąć grzywkę?

Efektowna grzywka ma duży wpływ na wygląd całej naszej fryzury, a także jest w stanie optycznie wpłynąć na modelowanie naszej twarzy. Będzie idealna dla osób z wysokim czołem i nie tylko. Do wyboru mamy różne wersje i kształty grzywek, które można bez problemu dopasować do naszych indywidualnych potrzeb.

Stylowa grzywka

Wiele osób, którym marzy się ładna, stylowa grzywka, decyduje się na jej wykonanie u fryzjera. Trzeba jednak pamiętać, że grzywka wymaga bardzo regularnego podcinania. Jeśli chcemy ją za każdym razem przycinać u fryzjera, sporo czasu spędzimy na umawianiu wizyt i na czekanie we fryzjerskim fotelu. Obcinanie grzywki nie jest zbytnio skomplikowane – przy odrobinie chęci można zrobić to samodzielnie w domu.

W sieci możemy znaleźć sporo poradników i filmików, w których doświadczone fryzjerki pokazują jak szybko, sprawnie i kilkoma ruchami zrobić sobie efektowną grzywkę. Warto kilka z nich obejrzeć, dzięki temu nie zrobimy sobie krzywdy na włosach i nie będziemy musieli chodzić z wsuwkami ukrywającymi kiepskie efekty naszych fryzjerskich doświadczeń.

Jaką grzywkę wybrać?

Zanim zdecydujemy się na zrobienie grzywki, dobrze jest upewnić się, czy będzie nam ona pasowała. Czasem bardzo podobają nam się grzywki na zdjęciach modelek czy innych celebrytek, okazuje się jednak, że ich dokładne skopiowanie na naszej głowie nie daje takiego efektu. Sporo zależy od kształtu twarzy, wysokości czoła, koloru włosów, a także od konkretnej fryzury. Pamiętajmy również, że do różnych osób pasują różne kształty i długości grzywek.

]Dobrze jest więc dobrze się zastanowić, czy nasza wymarzona grzywka faktycznie doda nam urody. Jeśli masz okrągłą twarz, najlepsza będzie grzywka na bok, półokrągła, co pozwala na zmianę proporcji twarzy. W przypadku twarzy owalnych świetnie wyglądają grzywki proste, pofalowane lub ukośne. Twarz pociągła najlepiej prezentuje się w grzywce równej i prostej, a także z grzywką zrobioną na skos.

Jak obciąć grzywkę?

Samodzielne zrobienie grzywki w domu wymaga jednak pewnych przygotowań. Przede wszystkim, będziemy potrzebować nożyczek typowo fryzjerskich. Zwykłe nożyczki o gładkich ostrzach absolutnie nie nadają się do ścinania włosów ani z długości, ani do robienia grzywki. Zwykłe nożyczki powodują zmiażdżenie włosów oraz nierówne i postrzępione kosmyki. Trzeba również pamiętać, że grzywkę podcina się na sucho. Mokre włosy są dłuższe. Jeśli obetniemy na mokro, może się okazać, że grzywka będzie zbyt krótka, a efekt daleki od oczekiwanego.

Grzywka powinna być gładka i bez strzępiących się kosmyków. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie prostownicy przed podcinaniem. Podcinanie grzywki należy wykonywać pewnymi, sprawnymi ruchami. Im więcej ruchów na krótkim odcinku, tym bardziej postrzępiony efekt uzyskamy. Warto jednak pamiętać, że nawet, jeśli nam coś nie wyjdzie, nic straconego – można grzywkę zaczesywać na boki, spinać spinkami i poczekać aż odrośnie. Już po dwóch czy trzech tygodniach będzie można zabrać się za jej kolejne, lepszej jakości przycięcie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here