Jak napisać ogłoszenie o pracę przykłady

0
792
Jak napisać ogłoszenie o pracę przykłady

Każda firma, która potrzebuje pracownika, musi rozpocząć aktywne poszukiwania. Możliwości jest całkiem sporo, jednak najczęściej firmy wrzucają po prostu ogłoszenia do sieci na portale branżowe, a także do mediów społecznościowych. Aby ogłoszenie o pracę przyniosło efekty w postaci dużego odzewu, warto zadbać o to, by było właściwie zredagowane.

Ogłoszenie o pracę

Celem ogłoszenia o pracę jest przyciągnięcie kandydatów zainteresowanych pracą na danym stanowisku. Im więcej będzie chętnych, tym lepie – wtedy rekruter ma z czego wybierać i może bez problemu znaleźć kogoś, kto w stu procentach będzie spełniał oczekiwania firmy czy pracodawcy. Niestety, nie wszystkie ogłoszenia o pracę cieszą się takim samym zainteresowaniem i dają tak samo dobry skutek.

Osoby, które szukają pracy, również są dosyć wymagające i nie odpowiadają na ogłoszenia, z których praktycznie nic nie wynika lub nie ma w nich żadnych szczegółowych informacji. Jeśli na przykład napiszemy, że przyjmiemy do pracy sprzedawcę i podamy numer telefonu, odzew może być niewielki. Nawet osoby doświadczone w sprzedaży doskonale bowiem wiedzą, że wiele zależy od rodzaju sklepu, branży, godzin otwarcia punktu sprzedażowego, a także wielu innych czynników. Im więcej wiadomości zamieścimy w ogłoszeniu, tym lepiej.

Jak napisać ogłoszenie o pracę przykłady

Każde ogłoszenie o pracę powinno być solidnie i profesjonalnie zredagowane. Przede wszystkim dlatego, że takie ogłoszenia nie tylko pozwalają na znalezienie pracowników, ale również w dużym stopniu świadczą o samej firmie. Jeśli w ogłoszeniu pojawiać się będą błędy, źle użyte sformułowania czy zwroty, nie będzie to dobrze świadczyło o pracodawcy. Warto zachować wszystkie zasady formalnego, poprawnego języka.

W ogłoszeniu trzeba również odpowiedzieć na kilka pytań, które interesują potencjalnego pracownika – kto przyjmie do pracy, jak nazywa się firma, na jakie stanowisko, jaki jest zakres obowiązków oraz na co mogą liczyć osoby zatrudnione w firmie. Oczywiście, zalety typu terminowe wynagrodzenie oraz narzędzia do wykonywania pracy lepiej jest przemilczeć. Powinno być to kwestią oczywistą, a nie czymś, co ma zachęcić ludzi do pracy.

Jakie informacje w ogłoszeniu o pracę?

W wielu ogłoszeniach o pracę możemy znaleźć praktycznie wszystkie informacje na temat stanowiska poza tą najważniejszą – informacją o zarobkach. Osoby, które szukają pracy, już na etapie czytania ogłoszenia wolałyby bowiem wiedzieć, czy w ogóle jest sens na nie odpowiadać. Bardzo często jest tak, że dopiero na końcowym etapie rekrutacji, podczas podpisywania umowy dowiadujemy się, ile będziemy zarabiać.

Wtedy sporo osób rezygnuje, żałując przy tym, że na taką rekrutację straciły czas. Podawanie wysokości zarobków, chociażby w widełkach to dobra praktyka, na którą decyduje się coraz więcej firm. Brak tej informacji najczęściej też jest informacją – że raczej nie ma co liczyć na dobre zarobki. Aplikowanie i odpowiadanie na takie ogłoszenie zawsze jest ryzykiem. Może się okazać, że pomimo tego, że pracodawca będzie chciał nas zatrudnić, nie będziemy chcieli pracować za taką kwotę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here