Jak kręcić włosy prostownicą?

0
894
Jak kręcić włosy prostownicą?

Prostownica kojarzy nam się z urządzeniem, które przede wszystkim prostuje włosy i sprawia, że są idealnie lśniące i gładkie. Tymczasem okazuje się, że równie dobrze można włosy na prostownicy zakręcić. To dobre rozwiązanie, dzięki czemu zawsze mamy pod ręką urządzenie, które pozwala na proste lub kręcone włosy w zależności od tego, na co mamy akurat ochotę.

Korzystanie z prostownicy

Korzystanie z prostownicy to prosty sposób na efektowną, ciekawą fryzurę, która do tego będzie wyglądała niezwykle naturalnie. Można jej używać zamiast lokówki czy wałków do włosów. Loki wykonane przez prostownicę nie puszą się, doskonale trzymają się nawet przez wiele godzin, nie wymagają stosowania dużych ilości lakieru czy innych preparatów do stylizacji włosów. Zanim jednak zabierzemy się za robienie loków przy użyciu prostownicy, warto najpierw dobrze przygotować do tego włosy, a także zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.

Jak kręcić włosy prostownicą?

Jeśli chcemy stworzyć loki przy użyciu prostownicy, trzeba na początku dobrze umyć włosy, zastosować odżywki lub maski, najlepiej takie, które zapobiegają puszeniu się. Dodatkowo przyda się użycie środka termoochronnego, który chroni delikatną strukturę włosa przed zbyt dużym działaniem gorąca. Przed tworzeniem loków prostownicą warto wysuszyć włosy na szczotce, dzięki temu będą sprawiały wrażenie, że jest ich więcej i są bardziej gęste.

Do tworzenia loków za pomocą prostownicy przyda się szczotka do włosów, która rozczesze nawet najbardziej splątane kosmyki, a także grzebień ze specjalnym szpikulcem, który będzie potrzebny do rozdzielania poszczególnych partii włosów. Przydatne będą również klipsy fryzjerskie, które pozwolą na zapanowanie nad włosami już nakręconymi, aby nie mieszały się z tymi, które dopiero będą zakręcane. Sprawdzonym środkiem przydatnym podczas kręcenia loków prostownicą będzie również spray utrwalający skręt włosów, który stosuje się tuż przed użyciem prostownicy.

Jak zrobić loki prostownicą?

Robienie loków prostownicą jest niezwykle proste – używamy jej w dosyć podobny sposób, jak zwykłą lokówkę. Nawijamy poszczególne pasma włosów od końca, a następnie obracamy prostownicę i nawijamy aż do nasady. Urządzenie nie powinno być zbyt mocno rozgrzane – najlepiej sprawdzają się temperatury od 110 do 150 stopni. Jeśli prostownica będzie zbyt gorąca, a my jeszcze nie do końca potrafimy się z nią obchodzić, może dojść do przypalenia włosów.

Kręcimy po kolei wszystkie kosmyki zaczynając od nasady głowy, a kończąc na włosach przy uszach oraz z tyłu. Efekt z pewnością będzie rewelacyjny i utrzyma się przez dłuższy czas. Pamiętajmy jednak, że prostownica może mocno uszkadzać włosy, a jej nadmierne używanie bardzo je niszczy. Dlatego też, jeśli lubisz bawić się prostownicą, tworzyć loki czy fale, warto zainwestować także w dobre kosmetyki do włosów, które zadbają o ich właściwą pielęgnację i odżywienie. Włosy bardzo słabe i zniszczone powinny być kręcone wyłącznie na specjalne okazje. Używanie prostownicy na co dzień nie będzie najlepszym pomysłem dla włosów, które i bez działania gorącego powietrza prezentują się nie najlepiej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here