Jak dbać o brodę?

0
688
Jak dbać o brodę?

Moda na brodę zatacza coraz szersze kręgi, a coraz więcej panów decyduje się na zahodowanie brody i wejście do grona pełnoprawnych brodaczy. Trzeba jednak mieć świadomość, że broda lubi żyć własnym życiem i jeśli nie zadbamy o nią w sposób odpowiedni, może się okazać, że wcale nie będzie ozdobą, a będzie prezentowała się dosyć kiepsko.

Zapuszczanie brody

Aby w ogóle zostać szczęśliwym posiadaczem brody, potrzeba kilku tygodni systematycznego i upartego zapuszczania. Może to być czasem kłopotliwe, gdyż zarost przekraczający pewną długość prezentuje się niezbyt dobrze i może powodować chęć do jego zgolenia. Jeśli jednak przeczekamy ten okres przejściowy, już po kilku tygodniach będziemy mogli cieszyć się z całkiem okazałej brody.

Jak dbać o brodę?

W dbaniu o brodę ważna jest właściwa pielęgnacja, a także odżywianie, które wpływa na gęstość brody. Zagęszczenie może być przydatne w przypadku panów, których broda rośnie dosyć rzadko, przez co może prezentować się nie najlepiej. Warto w tej kwestii postawić przede wszystkim na naturalne rozwiązania – podobnie jak nasze włosy na głowie, tak samo broda potrzebuje odpowiedniego odżywienia dostarczanego wraz ze zdrową dietą.

Choć brzmi to dosyć oczywiście, czasem zapominamy, że na nasz wygląd w dużym stopniu ma wpływ to, co jemy na co dzień. Można też posiłkować się różnego rodzaju preparatami na porost brody, które mogą wzmacniać włoski, zagęszczać je i sprawiać, że faktycznie będzie ich nieco więcej. Kolejną kwestią są akcesoria do pielęgnacji – to czym broda jest czesana ma duży wpływ na to, jak szybko rośnie i jaki będzie jej stan po zahodowaniu.

Warto stawiać na szczotki z naturalnego włosia – profesjonalni barberzy, czyli fachowcy od brody zalecają szczotki z włosia dzika, która doskonale rozczesuje włoski, pozwala na pozbycie się nadmiaru sebum, a także wszystkich zanieczyszczeń, które osadzają się na brodzie każdego dnia. Brodę należy czesać codziennie – jeśli będziemy ją rozczesywać jedynie raz na jakiś czas, efekt jaki uzyskamy może być daleki od oczekiwanego.

Pielęgnacja brody

Oprócz czesania brody, na jej stan i kondycję ma również wpływ pielęgnacja za pomocą odpowiednich preparatów. Nie jest dobrym pomysłem mycie brody zwykłym mydłem czy żelem pod prysznic, gdyż kiepsko wpływa to na kondycję włosków. Warto zaopatrzyć się w specjalne szampony do brody lub też postawić na zwykły szampon do włosów, ale naturalny i z dobrym, sprawdzonym składem.

Dobrym rozwiązaniem będzie uzupełnienie pielęgnacji o specjalne odżywki, które sprawią, że włoski na brodzie będą miękkie, dobrze się układały i efektownie prezentowały przez długi czas. Trzeba również pamiętać, że odpowiednio wypielęgnowana broda wymaga regularnego podcinania i strzyżenia.

W tej kwestii możemy zdać się na siebie i zaopatrzyć w odpowiedni trymer i maszynkę do strzyżenia. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących brodaczy, mogą być również wizyty u barbera. Zajmie się on brodą profesjonalnie, nada jej odpowiedni kształt, dzięki czemu później będzie o wiele łatwiejsza w pielęgnacji i bardziej podatna na samodzielne strzyżenie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here