iPhone – który model od Apple wybrać?

2
1191
najlepszy model iPhone apple
fot. pixabay.com

Smartfony firmy Apple sygnowane nazwą iPhone cieszą się niezmienioną popularnością od wielu lat. Z roku na rok przybywa też modeli smartfonów i użytkownikom ciężko zdecydować się na konkretny model. Czym kierować się przy wyborze iPhone’a?

Każdy model różni się od siebie zarówno elementami wyglądu, jak i funkcjami, które oferuje. Aby wybrać model najlepszy i maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb należy zastanowić się do czego w głównej mierze ma służyć smartfon. 

iPhone SE 2020

Czy możliwy jest zakup taniego iPhone’a? Jeszcze do niedawna odpowiedź na to pytanie byłaby przecząca, ale producent wyszedł na przeciw osobom z niższym budżetem i zdecydował się wyprodukować niedrogą wersję IPhone’a SE drugiej generacji. Pomimo nazwy, smartfon wygląda inaczej niż pierwsza generacja. Swoim wyglądem łudząco przypomina iPhone’a 8. 

iPhone z dobrym aparatem do zdjęć
fot. pixabay.com

Wnętrze również znacząco różni się od innych smartfonów. W tym modelu postawiono na najmocniejszy procesor A13 Bionic. Dokładnie taki sam znajduje się w „jedenastce”. Mocny procesor gwarantuje szybkie i płynne działanie sprzętu. Dodatkowo, producent gwarantuje wieloletni dostęp do aktualizacji, co ma przyciągnąć więcej użytkowników. Dzięki temu, nie będzie konieczności wymiany telefonu, ponieważ oprogramowanie będzie przestarzałe. W modelu zastosowano także wodoodporną obudowę, która pozwala na zanurzenie telefonu do 30 minut na głębokości 1 metra. 

Producent postarał się także o ulepszenie aparatu. iPhone SE 2020 posiada aparat 12 Mpx, który wykorzystuje technologię Smart HDR oraz optyczną stabilizację obrazu. Połączenie wysokiej jakości aparatu z najnowszymi technologiami zapewnia jeszcze lepszą jakość zdjęć.

Telefon dostępny jest aż w trzech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i czerwonej, z różną pamięcią – 64 GB, 128 GB, 256 GB. 

iPhone 12

Jest to najbardziej wyczekiwany model smartfona w 2020 roku. Producent postawił na powrót do obłych krawędzi przypominających te w modelu 5S. Jest to chyba największa zmiana jaka czeka na użytkowników. Dzięki zmianie w wyglądzie, telefon wygląda bardzo nowocześnie, ale także znajomo, co doceniły rzesze użytkowników na całym świecie. 

Całkowitą nowością, która została zastosowane w tym modelu jest zintegrowany z obudową magnes. Umożliwia on umieszczenie telefonu na bezprzewodowej ładowarce oraz doczepienie do obudowy innych akcesoriów. Kolejną nowością, która wyróżnia „dwunastkę” od innych modeli smartfonów firmy Apple jest fakt, że do zestawu nie zostaje dołączony zasilacz oraz słuchawki. Jest to podyktowane troską o środowisko. W zamian użytkownik dostaje kabel do ładowania Lightning USB C. 

We wnętrzu smartfona znajduje się procesor A14 Bionic. Jest to najnowszy procesor, który znacznie zwiększa wydajność i przoduje nad konkurencją. Dzięki tak zastosowanym parametrom, użytkownik ma pewność, że przez wiele lat smartfon będzie działał płynnie i bez zarzutów. Ekran iPhone’a 12 został wzmocniony warstwą Ceramic Shield. Jest to specjalna technologia, która nawet czterokrotnie bardziej chroni wyświetlacz w czasie upadku. 

iPhone jaki wybrać
fot. pixabay.com

„Dwunastka” jest także wyposażona w dwa obiektywy. Jeden to obiektyw standardowy, a drugi szerokokątny. Ten drugi znacznie lepiej poradzi sobie z fotografowaniem w słabym świetle. Dodatkowo, aparat posiada tryb nocny, który uruchamia się automatycznie przy zbyt słabym oświetleniu. Nagrywanie wideo posiada funkcje nagrywania w jakości 4K i formacie Dolby Vision.

iPhone 11

Model posiada niezwykle wydajny procesor oraz dobrą baterię. Połączenie tych dwóch cech zapewnia bardzo dużą wydajność oraz gwarancję długiej pracy na jednym ładowaniu. „Jedenastka” również posiada dwa aparaty. W odróżnieniu od modelu wyżej, zastosowano tu aparat ultraszerokokątny. Wspiera go tryb nocny, portretowy i optyczna stabilizacja obrazu. Gwarantuje to bardzo dużą szczegółowość ujęć oraz ich niezwykłą jakość. Model wsparto wodoszczelną obudową ze szkła oraz 6-calowym ekranem. 

W zależności od tego, czego oczekuje użytkownik, może postawić również na modele Pro oraz Mini. Od swoich podstawowych wersji różnią się one głównie wielkością. Pozostałe zmiany to jedynie detale, które nie wpływają na funkcjonalność. 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here