Elektryczna szczoteczka do mycia zębów – jaką wybrać?

0
673
elektryczna szczoteczka do zębów czy warto ją kupić
fot. pixabay.com

Zdrowy i ładny uśmiech wpływa na odbieranie człowieka przez otoczenia. Aby być właścicielem promiennego uśmiechu, warto zwracać uwagę na jego codzienną pielęgnację. Obecnie stomatolodzy polecają stosowanie w pielęgnacji szczoteczek elektrycznych. Ich stosowanie wpływa korzystnie na pozbywanie się resztek jedzenia i w odróżnieniu od szczoteczek manualnych, jeszcze bardziej efektownie dba o zęby. 

Szczoteczka elektryczna może być stosowana przez dzieci i dorosłych. Jednak jak wybrać tę najbardziej odpowiednią, która zadowoli użytkownika i wpłynie korzystnie zęby?

czy szczoteczka elektryczna jest lepsza od szczoteczki manualnej
fot. pixabay.com

Rodzaje szczoteczek elektrycznych 

Na rynku istnieją dwa rodzaje szczoteczek, które różnią się między sobą zasadą działania głowicy. Są to szczoteczki rotacyjne oraz soniczne. Szczoteczka rotacyjna to klasyczna szczoteczka, która posiada dość szybko rotująca głowicę. Pozwala ona na wykonywanie ruchów obrotowych z dużą prędkością i właśnie w ten sposób czyści nasze zęby. Natomiast szczoteczka soniczna dodatkowo wykonuje jeszcze ruchy pulsacyjnego. Emitują one ultradźwięki, które potrafią rozprawić się z wszelkimi osadami na płytce nazębnej. 

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna z powodzeniem może zastąpić wszelkie inne rodzaje szczoteczek do mycia zębów. Już sama technologia, w której wykonano ją robi naprawdę niesamowite wrażenie. Szczoteczki z wyższej półki pozwalają nawet na wykonanie 62 000 obrotów głowicy w ciągu jednej minuty. Nam, jako użytkownikom, dość trudno wyobrazić sobie aż taką prędkość. Jednak nasze zęby na pewno nie tylko ją zauważą, ale także docenią i odwdzięczą się pięknym wyglądem. Producenci deklarują, że stosowanie szopeczki sinicznej codziennie pozwala na pozbycie się do 100% więcej płytki nazębnej oraz nawet do 100% przebarwień.

co kupić na dzień kobiet dla żony/partnerki/dziewczyny
fot. unsplash.com

Według badań prowadzonych na szczoteczkach, to właśnie soniczne świetnie radzą sobie z usuwaniem płytki, która wciąż pozostaje poza zasięgiem włosia. Porównując szczoteczkę manualną i soniczną, ta druga świetnie poradzi sobie ze zmniejszeniem stanów zapalanych oraz zniwelowaniem krwawienia z dziąseł. 

Dużą zaletą stosowania szczoteczki sonicznej jest jej delikatność podczas mycia (znacznie większa niż w przypadku szczoteczki rotacyjnej) oraz nie powodowanie obniżania się linii dziąseł.

Ile działa taka szczoteczka?

Zakładając, że decydujemy się na model szczoteczki z wyższej półki cenowej, powinna ona działać na jednym ładowaniu nawet 60 minut. Taki czas pozwoli na mycie zębów przez 14 dni zakładając, że codziennie poświecisz na tę czynność 4 minuty. Jeżeli zdecydujesz się na szczoteczkę z niższej półki, z powodzeniem będziesz mógł używać jej przez 30 minut. Pozwoli to na użytkowanie szczoteczki przez 7 dni.

Minusem może być jedynie czas ładowania szczoteczki, ponieważ jest on stosunkowo długi. Najczęściej wynosi kilkanaście godzin. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jeżeli po każdym użyciu będzie odstawiać się szczoteczkę do podstawki ładującej to będzie ona cały czas naładowana.

Tryby pracy oferowane przez szczoteczki

Obecnie szczoteczki elektryczne pozwalają na korzystanie z kilku trybów pracy. Jeszcze do niedawna w szczoteczkach oferowane było tylko klasyczne szczotkowanie. Teraz, użytkownik może wybrać tryb szczotkowania miejsc wrażliwych. Pozwala to na znacznie wolniejsze obroty głowicy oraz szybsze włączanie się czujnika nacisku. Ciekawym rozwiązaniem jest praca w trybie automatycznym. Wybierając go, szczoteczka samodzielnie wybiera tryb, w który powinna pracować, w zależności od założonej nakładki. 

Nowoczesne szczoteczki oferują także funkcję wybielania zębów. Dzieje się to głównie poprzez polerowanie ich. Należy jednak pamiętać, że nie jest to opcja do stosowania na co dzień. Codzienne polerowanie może doprowadzić do zbyt dużego starcia szkliwa. Jednak nie ma żadnych przeciwskazań, aby co kilka dni uruchomić ten tryb pracy podczas porannej toalety. Niektórzy producenci wyposażyli swój sprzęt w masaż dziąseł. Jest to jednak wciąż rzadko spotykana opcja, która stosowana jest raczej w droższych modelach szczoteczek. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here