Smartwatch z funkcją GPS – który z dostępnych modeli jest najlepszy?

1
668
smartwatch z funkcją GPS
fot. pixabay.com

Zegarki sportowe stają się coraz bardziej popularne wśród fanów gadżetów. Oprócz codziennego wsparcia w aktywności fizycznej w łatwy sposób mogą zastąpić smartfon. Wiele osób poszukujących idealnego smartwatcha zwraca uwagę na funkcję GPS. Rynek oferuje sporo modeli, które oprócz tej pożądanej funkcji oferują szereg innych, ciekawych funkcjonalności. Który smartwatch z GPS jest najlepszy?

Jeszcze do niedawna, sportowy zegarek służył tylko do monitorowania aktywności treningowej oraz sprawdzania swoich postępów. Wyposażeni byli w niego profesjonalni sportowcy i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportem. Jednak coraz częściej, smartwache służą do kontrolowania lokalizacji. Rodzice wyposażają w nie dzieci, aby wiedzieć gdzie aktualnie znajduje się ich pociecha, lub starszych członków rodziny. Ma to na celu jak najszybsze dotarcie do danej osoby w razie niebezpieczeństwa. Ponadto, osoby starsze z łatwością mogą kontrolować swój puls oraz inne parametry (w zależności od dostępnych funkcji), które ułatwiają samokontrolę i ostrzegają przed zagrożeniem zdrowia, a niekiedy życia.

Jak działają zegarki sportowe wyposażone w GPS?

Smartwatch wyposażony w GPS, wysyła sygnały do pobliskich satelity i na tej podstawie określane jest jego położenie. Jeżeli urządzenie ma zainstalowaną aplikację dotyczącą położenia, może wyświetlać je poprzez pokazywanie punktu na mapie. Zasada jest bardzo zbliżona do lokalizacji pokazywanej na smartfonie. Jeżeli jednak, zegarek nie posiada takiej aplikacji to zebrane podczas spaceru czy treningu dane dotyczące położenia wysyłane są przez Bluetooth lub WiFi do smartfona. Dzięki temu, istnieje możliwość przejrzenia przebytej trasy oraz sprawdzenia tempa na poszczególnych odcinkach drogi. 

smartwatch z GPS dla aktywnych
fot. pixabay.com

W przypadku smartwatcha do nadzoru dziecka lub seniora, najlepiej wybrać model, w którym można zainstalować kartę SIM. Takie rozwiązanie ułatwi opiekunowi sprawdzanie położenia podpciecznrgo. Lokalizacja określana jest w czasie rzeczywistym, więc bez problemu można sprawdzić dokładne położenie. Istnieje również możliwość określenia granic, poza które podopieczny nie powinien się poruszać. W przypadku przekroczenia granicy, opiekun dostaje powiadomienie o naruszeniu wyznaczonego rejonu.

Najpopularniejsze modele smartwatchy z GPS

Firma Samsung poleca aż dwa modele zegarków sportowych, które mają wbudowany GPS. Pierwszym z nich jest Gear Galaxy Watch. Wyglądem przypomina bardzo elegancki zegarek, więc spodoba się mężczyznom. Zegarek jest kompatybilny z systemem Android oraz ma bardzo wydajną baterię. Drugi z modeli to Gear 3 Frontier. Podobnie jak poprzednik, ten również ma wygląd luksusowego zegarka. Posiada wysokiej klasy procesor oraz wytrzymałą baterię.

Funkcje zegarków Samsung:

  • pulsometr
  • krokomierz
  • dystansomierz i miernik prędkości 
  • barometr
  • głośnik i mikrofon do prowadzenia rozmów
  • płatności NFC
  • GPS

Jedyną wadą smartwatchy firmy Samsung jest dość wysoka cena. 

Overmax Touch to kolejna propozycja zegarka z wbudowaną funkcją GPS. Ten model można zakupić w bardzo przystępnej cenie. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Polecany do nadzoru seniorów ze względu na duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Zegarek oferuje pulsometr i możliwość prowadzenia rozmów. Nie posiada niestety opcji płatności NFC i WiFi.

Smartwatche od Huawei dostępne są w wersji Classic oraz Sport. Specyfikacja obu urządzeń jest dokładnie taka sama. Różni je tylko wygląd, który każdy użytkownik dopasuje do swoich indywidualnych preferencji. Cena urządzenia jest wysoka, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że smartwatche Huawei posiadają jedne z największych wyświetlaczy dostępnych na rynku. Dodatkowo każdy z nich oferuje krokomierz, pomiar tętna, akcelerometr, barometr oraz WiFi.

smartwatch dla seniora
fot. pixabay.com

Media tech MT 855 to zegarek z możliwością zainstalowania w nim karty SIM. Idealnie sprawdzi się do kontrolowania dzieci i seniorów. Ma kształt okrągłej koperty i bardzo czytelny ekran. Urządzenie może zsynchronizować książkę telefoniczną oraz obsługuje połączenia przychodzące i wychodzące. Warto zaznaczyć, że zegarek może być użytkowany jako telefon. Dodatkowo można zainstalować w nim kartę pamięci do 32 GB. Jest to naprawdę rewelacyjna opcja dla seniorów, ponieważ nie ma konieczności posiadania dwóch urządzeń, a tylko jednej niewielkiej koperty na nadgarstku.

Jak widać, na rynku istnieje naprawdę duży wybór smartwatchy z funkcją GPS. Każdy z nich oferuje bardzo podobne funkcje, ale trzeba brać pod uwagę to, czy będzie służył do monitorowania własnych tras treningowych, czy raczej potrzebujemy go w celu monitorowania swojego podopiecznego. 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here