Rowerki dla dzieci 14 cali

0
420
Rowerki dla dzieci 14 cali

Jazda na rowerze to prawdziwa przyjemność nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Im szybciej nauczymy dziecko tej umiejętności, tym szybciej stanie się to jego ulubioną formą aktywności na świeżym powietrzu. W poszukiwaniu odpowiedniego rowerka dla dziecka warto zadbać o to, by był on dopasowany do jego wzrostu oraz wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria. Rowerki dla dzieci 14 cali będą idealne dla dzieci, które dopiero zaczynają uczyć się jeździć.

Rowerki dla dzieci 14 cali

Wybór odpowiedniego roweru podyktowany jest przede wszystkim wzrostem dziecka. Rowerki 14 cali będą odpowiednie dla dzieci w wieku kilku lat, oczywiście, pod warunkiem, że dziecko ma standardowy wzrost dla swojego wieku. W poszukiwaniu odpowiedniego rowerka trzeba również brać pod uwagę szereg innych parametrów. Rowerki 14 cali, jakie możemy znaleźć w ofercie najbardziej znanych producentów rowerowych dostępne są w tak szerokiej gamie modeli i rodzajów, że bez problemu znajdziemy taki, który w stu procentach będzie odpowiadał potrzebom naszej pociechy. Wygląd roweru z pewnością ma znaczenie, jednak najważniejsza jest funkcjonalność i komfort użytkowania.

Jaki rowerek na początek?

Wybierając rower dla dzieci, które nigdy wcześniej nie jeździły na żadnym trzykołowym rowerku czy rowerku biegowym, warto zadbać o to, by był wyposażony w kijek asekurujący i boczne kółeczka. Od takiego roweru najlepiej jest rozpocząć naukę jazdy na rowerze. Modele z kołami bocznymi pozwalają dziecku na oswojenie się z pojazdem, naukę poruszania się po różnym podłożu, a jednocześnie zapewniają stabilność i bezpieczeństwo.

Dopiero, gdy dziecko będzie już dobrze zaznajomione z poruszaniem się na rowerze, można rozpocząć naukę jazdy na dwóch kółkach i odczepić boczne kółeczka. Kijek asekurujący, podobnie jak kółka boczne, powinien łatwo i bezproblemowo się zdejmować. Dzięki temu już po kilku lekcjach, gdy maluch złapie równowagę, będzie można także jego odczepić.

Rowerki dla dzieci 14 cali powinny być również możliwie jak najlżejsze, dzięki czemu maluchom łatwiej będzie zapanować nad pojazdem. Owszem, im lżejsze rowery, tym wyższa może być ich cena, jednak zdecydowanie warto zainwestować w lekki rower. Zbyt ciężki rower może być trudny w obsłudze, ciężko się prowadzić, a co za tym idzie – dziecko może się zbyt szybko zniechęcić.

Renomowani producenci rowerów

Jeśli szukasz dobrych rowerków dla dzieci 14 cali lub większych, warto zwracać uwagę na ofertę dobrych, sprawdzonych i renomowanych producentów sprzętu rowerowego. Co prawda można kupić takie rowery nawet w hipermarketach i kosztują one dużo mniej niż modele z salonów rowerowych, jednak taki zakup nigdy nie jest dobrym pomysłem. Rowery w marketach najczęściej pochodzą od mało znanych producentów, mogą być bardziej awaryjne.

Może być również problem z dokupieniem do nich części zamiennych w sytuacji, gdy konieczne będzie wymienienie któregoś z elementów. Na rowerach dla dzieci nie warto oszczędzać – jeśli wybierzemy droższy model, zawsze można po zmianie roweru na większy sprzedać ten mniejszy w całkiem korzystnej cenie. Tymczasem tanie rowery po pewnym czasie użytkowania mogą się już nadawać jedynie na złom.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here