Prezent dla mola książkowego – czytnik ebooków

0
260
jaki czytnik ebooków wybrać na prezent
fot. pixabay.com

Miłośnicy książek, którzy chcą zacząć czytać książki cyfrowe dość często mają dylemat. Wybór odpowiedniego sprzętu wcale nie jest taki łatwy, a dodatkowo można wybierać pomiędzy tabletami oraz czytnikami ebooków. Tablet to zdecydowanie bardziej funkcjonalne urządzenie, ale jeśli nie poszukujesz czegoś bardziej zaawansowanego sprawdzi się sam czytników ebooków. Dość szybko zaczniesz doceniać skrywane przez niego funkcje. Najważniejszą z nich jest ekran E INK, który przede wszystkim nie męczy wzroku podczas czytania i pozwala nawet na wiele tygodni czytania bez konieczności podłączania go do ładowarki. 

Czytniki ebooków do 400 zł

PocketBook Basic Lux 2 Obsidian

Stosunek ceny do jakości wypada naprawdę rewelacyjnie. Ekran E Ink posiada 6 cali oraz rozdzielczość 1024 x 758 pikseli. Dzięki oferowanej regulacji podświetlenia ekranu możesz czytać w każdych warunkach oświetleniowych bez obawy o nadwyrężenie narządu wzroku. Czytnik wyposażono w system operacyjny Linux. Cała sterowanie systemem odbywa się przy pomocy fizycznych przycisków dostępnych tuż pod ekranem. We wnętrzu urządzania znajduje się 256 MB pamięci RAM, która w polaczeniu z procesorem 1 GHz zapewnia płynność w działaniu. Ponadto, producent wyposażył go w 8 GB pamięci z możliwością zwiększenia jej przy zastosowaniu karty pamięci. Czytnik obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty książek. Znajdzie się też coś dla najbardziej wymagających, ponieważ urządzenie może połączyć się z bezprzewodową siecią WiFi. 

Kindle świetny na prezent dla mola książkowego
fot. pixabay.com

Kindle Paperwhite 3

Jest to dość popularny czytnik ebooków. Wynika to na pewno z faktu, że niska cena łączy w sobie naprawdę ogromną funkcjonalność sprzętu. Ekran E Ink jest dotykowy i ma wysoką rozdzielczość – 1448 x 1072 pikseli. Wyświetlacz wyposażono w podświetlenie, a obecność matowej powłoki ekranu sprawia, że czytelnik może czytać nawet w pełnym słońcu nie narażając się na dyskomfort płynący z odbijania się słońca od ekranu. Czytnik świetnie poradzi sobie z najpopularniejszymi formatami plików tekstowy. Nie ma również problemu z wyświetlaniem polskich znaków. Posiada bardzo wydajną baterię, która wystarczy nawet na 1,5 miesiąca czytania bez konieczności ładowania sprzętu. 

Czytniki ebooków do 500 zł

PocketBook Touch Lux 5

Czytnik został wyposażony w mocny procesor Dual Core oraz aż 512 MB pamięci RAM. Zastosowanie tych dwóch komponentów wpłynęło mocno na płynność w użytkowaniu. Ekran czytnika to E-Ink Carta. Posiada niezwykle wysoką rodzielczość 1024×758 pikseli, a przy tym może pochwalić się bardzo dużą czułością na dotyk. Mimo tego, że ekran jest dotykowy, producent postawił nie rezygnować z fizycznych przycisków. Dzięki temu, masz możliwość wyboru najlepszego i najwygodniejszego dla siebie sposobu sterownia urządzeniem. Sprzęt nie ma problemu z odczytywaniem najpopularniejszych rodzajów formatów. Wbudowane 8 GB pamięci wewnętrznej umożliwia na duszą rozbudowę przy użyciu kart pamięci. Bateria pozwala na pracę bez ładowania przez 4 tygodnie. 

co na prezent dla mola książkowego czytniki ebooków ranking
fot. pixabay.com

Kindle 10 

Jest to kolejna propozycja czytnika od firmy Amazon. Wykonano go w niezwykle minimalistycznej stylistyce i mimo tego, że z wyglądu może nie przypaść każdemu do gustu to jego wnętrze powinno Cię zachwycić. Świetnie radzi sobie z każdym formatem pliku. Bez względu na to, czy jest to plik tekstowy czy graficzny. Podświetlany ekran posiada 6 cali i rodzielczość 600 x 600 pikseli. Umożliwia użytkownikowi sterowanie poprzez dotyk. Producent nie wybrał w tym przypadku sterowania fizycznego i zrezygnował z zastosowania przycisków. Oprócz zastosowanej bezprzewodowej łączności za pomocą WiFi, istnieje możliwość łączności Bluetooth. Urządzenie posiada 4 GB pamięci i niestety tym razem czytnik nie posiada możliwości rozszerzania tej wartości. Urządzenie nie ma slotu czytnika kart pamięci. Jest to fajna opcja zwłaszcza dla osób, które nie miały wcześniej czytnika ebooków.

Wybierając czytnik ebooków na prezent zorientuj się w potrzebach użytkownika. Nie każdemu przypadnie wszystko do gustu. Koniecznie zapytaj o formę sterowania urządzeniem i możliwość rozszerzania pamięci. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here