Myszka gamingowa – jaki model wybrać?

0
864
myszka gamingowa jaką wybrać
fot. unsplash.com

Myszka gamingowa wcale nie musi być droga. Dobra i solidna myszka może zostać zakupiona w bardzo przystępnej cenie i świetnie sprawdzi się podczas długich rozgrywek. Posiadając mocno ograniczony budżet z powodzeniem możesz wybrać sprzęt o zadowalającej jakości. 

Myszka gamingowa to przede wszystkim znacznie wyższa czułość niż w przypadku standardowej myszki. Są one najczęściej wyposażone w sensory laserowe lub optyczne. Dzięki myszce przeznaczonej do gier, gracz ma możliwość regulacji rozdzielczości, która dopasuje się do każdego typu gry. Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest obecność dodatkowych przycisków. Znajdują się one najczęściej na boku myszki i znacznie poprawiają komfort korzystania z niej podczas prowadzenia rozrywki. Materiały użyte do produkcji myszki są antypoślizgowe oraz niezwykle trwałe. 

jaką niedrogą myszkę gamingową wybrać
fot. pixabay.com

Co jest zbędne przy ograniczonym budżecie?

Niezależnie od ceny, myszka gamingowa znacznie poprawia komfort gry. Posiadając ograniczony budżet niestety nie będzie można pozwolić sobie na zakup myszki oferującej szereg funkcji przeznaczonych dla graczy. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z myszki podświetlanej. Ich ceny są wyższe i mimo tego, ze sama myszka będzie prezentować się znacznie bardziej efektownie, to nie jest to funkcja niezbędna. Nie należy także wybierać myszek z dużą ilością przycisków. Są one przeznaczone dla bardziej profesjonalnych graczy. Tobie w zupełności wystarczą dwa przyciski z boku myszki oraz przycisk do zmiany czułości, który będzie znajdować się tuż pod scrollem.

Co musi posiadać myszka gamingowa?

Zdecydowanie nie powinno się oszczędzać na jakości sprzętu. Powinna być ona wykonana z jak najlepszych materiałów, które wykażą się trwałością i solidnością. W miejscu, gdzie znajduje się kciuk powinna znajdować się guma, aby w miarę możliwości ograniczyć potliwość i ślizganie się dłoni po myszce. 

Myszka przeznaczona do gier nie powinna być także zbyt ciężka. Jej maksymalna waga powinna wynosić 120 g. 

Jaką myszkę wybrać?

Profesjonalna myszka do gier została stworzona z myślą o prowadzeni wielogodzinnych rozgrywek. Korzystanie z niej powinno zapewnić graczowi maksymalny komfort oraz łatwość w zmienianiu poszczególnych parametrów nawet podczas rozgrywki. 

Myszki gamingowe oferują wybór pomiędzy sensorem laserowym oraz optycznym. Oczywiście najlepszym wyborem będzie sensor laserowy, ponieważ zwiększa precyzję ruchów. Niestety przekłada się to także na cenę samego urządzenia, która jest wyższa. Sensor optyczny jest mniej precyzyjny i jest to jedyna wada tego rozwiązania. Poza tym jest on tańszy i jeżeli nie chcesz prowadzić rozgrywek zawodowo, to spokojnie możesz wybrać tę opcję. Jeżeli jednak, chcesz dokonać zakupu myszki z sensorem optycznym, koniecznie wybierz ten o jak najwyższej czułości i tylko od sprawdzonego producenta. 

najważniejsze cechy które powinna posiadać myszka gamingowa
fot. unsplash.com

Czułość myszki także nie powinna zostać wybrana przypadkowo. Producenci zamiennie używają do określenia tego, słowa czułość oraz rozdzielczość. Określa się ją w DPI (punkty na cal). Myszka gamingowa powinna posiadać miniumum 1500 DPI. Oczywiście naleje kierować się tu zasadą im więcej, tym lepiej. Jeżeli wskaźnik będzie wyższy to jeszcze lepiej poradzi sobie z grami typu strzelanki. Myszki z niższych półek cenowych mogą posiadać nawet 6000 DPI. Pozwoli to na dobranie sobie odpowiedniego sprzętu przez każdego gracza. 

Dylematem podczas wyboru jest dość często to, czy mysz powinna być przewodowa czy też nie. Jeżeli zależy Ci na niższej cenie i lepszym sprzęcie to zdecydowanie powinieneś wybrać myszki przewodową. Oczywiście, z powodzeniem możesz kupić także tanią myszkę gamingową bezprzewodową, ale nie zawsze poradzi ona sobie z szybkim przesyłaniem sygnału do komputera. Podczas prowadzenia rozgrywki może okazać się to niemałym problemem. Dlatego też, w tej kwestii znacznie lepiej wybrać opcję z przewodem, który szybko i łatwo prześle sygnał do urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę na długość kabla. Najlepiej, aby był on minimum dwumetrowy. Zapewni to wygodę podczas grania i na pewno unikniesz przypadkowego wyrwania kabla z gniazda komputera. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here