MacBook Air czy Pro – którego MacBooka wybrać?

0
554
którego Macbooka wybrać
fot. unsplash.com

MacBook jest marką samą w sobie. Sprzęt komputerowy sygnowany nadgryzionym jabłuszkiem jest przede wszystkim kojarzony z niezwykle wysoką jakością wykonania oraz estetycznym wyglądem. Oprócz rzeczy widocznych na pierwszy rzut oka, laptopy firmy Apple mogą pochwalić się sporą wydajnością, która w pełni dostosuje się nawet do najbardziej wymagających użytkowników. Jednak którego MacBooka wybrać, aby cieszyć się jego funkcjami w pełni? 

Czy warto kupić MacBooka?

MacBook to cała rodzina laptopów old firmy Apple. Producent nie godzi się nawet na najmniejsze kompromisy i najtańszy sprzęt z rodziny MacBooków musi spełniać określone wymagania. Takie modele mogą być mniejsze i nieco mniej wydaje, ale swoją ogólną specyfiką nie odbiegają od droższych modeli laptopów. 

Podstawowym kryterium podczas produkcji MacBooków jest pełna mobilność oferowane sprzętu.  Każdy laptop firmy Apple może pracować nawet do 12 godzin bez konieczności ładowania. Tak jest właśnie w przypadku MacBooka Air. Ponadto, każdy laptop wykorzystuje system macOS. Jest to niezwykle szybki, bardzo funkcjonalny oraz posiada wygodny i łatwy w obsłudze interfejs. Ogromnym plusem systemu operacyjnego macOS jest jego stabilność oraz bezpłatne aktualizacje do wyższych wersji. 

Producent w pełni zadbał o optymalizację swojego sprzętu. Oferowane MacBooki zawierają w sobie wydajność komputerów stacjonarnych w polaczeniu z wygodą, którą zapewniają użytkownikom laptopy. System chłodzenia zastosowany w laptopach firmy Apple jest bardzo efektowny, a zarazem niezwykle cichy. 

najlepszy laptop firmy apple
fot. unsplash.com

MacBook to również gratka dla fanów elegancji i wysublimowanego styl. Każdy sprzęt oferowany przez firmę Apple wyprodukowano w stonowanej stylistyce i minimalizmie. Nie powinno Was to jednak zwieść – sprzęt jest wykonany bardzo solidnie i posiada niezwykle wytrzymałą obudowę. Każdy laptop jest smukły i charakteryzuje się małą wagą. Najcięższy laptop, czyli MacBook Pro posiadający ekran wielkości 15 cali waży zaledwie 1,83 kg. Obecnie na rynku pojawił się najnowszy model, którego waga nie przekracza jednego kilograma. 

Klawiatura MacBooka posiada mechanizm motylkowy. Zastosowanie takiego rozwiązania wpływa na bardzo cichą pracę, szybkość pisania oraz czułość na maksymalnym poziomie. Producent zastosował najnowszy gładzik Force Touch. Charakteryzuje się on bezproblemowym działaniem, obsługiwaniem szerokiego wachlarza gestów oraz intuicyjnym wykrywaniem nacisku. 

Ostatnią zaletą posiadania sprzętów od firmy Apple jest łatwa współpraca każdego sprzętu w ekosystemie Apple. 

Różnice między systemem Windows a macOS

Zamienienie laptopa z Windowsem na MacBooka to zawsze wyzwanie dla każdego użytkownika. Oba systemy różnią się między sobą aplikacjami oraz interfejsem i potrzeba czasu, aby nauczyć się nowego systemu. Jednak należy zaznaczyć, że system firmy Apple jest bardzo intuicyjny i można z łatwością nauczyć się go już w ciagu kilku dni. 

Podstawę całego systemu tworzy Biurko wraz z Finderem, który służy do przeglądania i katalogowania plików. W odróżnieniu od Windowsa, system macOS umożliwia na używanie trybu ciemnego w każdej aplikacji. Ułatwia to zwłaszcza pracę po zmroku, która jest znacznie mniej męcząca dla oczu. Największym problemem dla większości użytkowników jest nauczenie się wszystkich nowych skrótów klawiszowych. 

MacBook Air czy pro - który model wybrać
fot. unsplash.com

Oprócz wyżej wymienionych różnic, zarówno system macOS jak i Windows, charakteryzują się porównywalnymi zabezpieczeniami, wydajnością oraz produktywnością. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy warto kupić laptopa od firmy Apple mimo, że nie posiadasz innych sprzętów tej firmy to odpowiedź brzmi „tak!”. 

MacBook Air czy Pro?

Jeżeli już zdecydujesz się na MacBooka, warto pomyśleć, którą jego wersję wybrać. Na rynku dostępny jest klasyczny MacBook, MacBook Air i MacBook Pro. Który będzie najlepszy dla Ciebie?

Najdłuższym czasem pracy baterii może pochwalić się MacBook Air z 13-calowym ekranem. Bez względu na to, czy jest to model z 2017 roku czy z roku 2018, zapewnia 12 godzin pracy bez konieczności podłączania do gniazdka. Jednak, jeżeli zależy Ci na maksymalnej mobilności powinieneś zdecydować się na klasycznego MacBooka. Model posiada ultracienki ekran o wielkości 12 cali. Jego waga nie przekracza kilograma. 

Najlepszym sprzętem do pracy będzie zdecydowanie MacBook Pro. Każdy model z tej rodziny posiada niezwykle wydajny procesor oraz szybki i dość pojemny dysk SSD. Studenci, którzy chcą zabierać swój sprzęt na uczelnię docenią MacBooka Air 2018. Waży niewiele ponad kilogram i posiada rewelacyjny wyświetlacz Retina. Wydajny procesor w połączeniu z szybkim dyskiem SSD sprawdzi się zarówno podczas sporządzania notatek, tworzenia dokumentów, jak i podczas przeglądania innych materiałów i prezentacji. 

Najtańszym modelem laptopa firmy Apple jest zdecydowanie MacBook Air 2017. Mimo niskiej ceny, laptop został naprawdę dobrze wyposażony. Posida procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz wygodną klawiaturę z touchpadem. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here