Jaki telefon wybrać dla seniora?

0
456
najlepszy telefon dla seniora
fot. pixabay.com

Nie każdy senior poradzi sobie z obsługą nowoczesnego smartfona. Producenci postanowili stworzyć specjalne modele dla osób starszych, które jednak umożliwią nie tylko rozmowę z bliskimi. Telefony dla seniorów coraz częściej  wyposażone są w specjalnym przycisk SOS, który umożliwia szybkie wezwanie pomocy. Jaki model wybrać dla bliskiej osoby?

Przycisk SOS to naprawdę przydatna funkcja zwłaszcza w nagłych sytuacja zagrożenia życia. Kilkusekundowe przytrzymanie takiego przycisku pozwala na wysłanie wiadomości lub wykonanie połączenia na wcześniej ustalony numer. Jest to niezwykle istotna rzecz w telefonie dla starszej osoby. 

jaki telefon dla seniora wybrać
fot. pixabay.com

Oprócz kwestii bezpieczeństwa, telefony dla seniorów posiadają wiele innych ciekawych funkcji. Mają znacznie większą fizyczną klawiaturę i bardziej czytelny ekran, aby osoba starsza bez problemu mogła wybrać numer lub napisać wiadomość. Każda cyfra i litera jest bardzo wyraźnie zarysowana. Ekran powinien być bardzo kontrastowy, ale nie powinien męczą wzorku podczas czytania. Dodatkowo, interfejsy takich telefonów są dość często maksymalnie uproszczone, aby seniorzy samodzielnie mogli poruszać się po wnętrzu urządzenia. Ponadto, głośnik takiego telefonu jest znacznie bardziej solidny i lepiej przez niego słychać każdą rozmowę. Można również w łatwy sposób uruchomić tryb głośnomówiący podczas każdej rozmowy. 

myPhone Halo Easy

Bardzo prosty i klasyczny telefon dla starszej osoby. Wyświetlacz jest bardzo kontrastowy i niezyswkge czytelny. Menu telefonu jest skonstruowane w sposób prostu o każda starsza osoba bez problemu się w nim odnajdzie. Oprócz funkcji prowadzenia rozmów i pisania wiadomości tekstowych, telefon posiada inne, ciekawe funkcje. Urządzenie wyposażono w radio FM, odtwarzacz MP3 oraz Bluetooth. Telefon posiada także przycisk bezpieczeństwa SOS z możliwością przypisania numeru, na który zostanie wysłana wiadomość lub wykonane połączenie. 

Alcatel 2019

Telefon posiada niezwykle wytrzymałą baterię i jest to jego główna zaleta. Dużym plusem jest również podstawka ładująca, która umożliwia postawienie telefonu w jednym miejscu bez konieczności szukania i podłączania za każdym razem ładowarki. Model jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Posiada duże klawisze oraz czytelny ekran. Telefon wyposażono w przycisk SOS, który znajduje się w tylnej części urządzenia. W razie zagrożenia bardzo łatwo go zlokalizować i użyć. Urządzenie posiada funkcję latarki. 

telefony dla osób starszych jaki wybrać
fot. pixabay.com

myPhone Halo C

Telefon dla seniorów, którzy cenią sobie długą pracę baterii na jednym ładowaniu. Duże i wygodne przyciski w połączeniu z niezwykle czytelnym ekranem wpływają na maksymalny komfort użytkowania. Ponadto, model posiada wbudowaną latarkę, radio oraz tryb głośnomówiący. Ładowanie telefonu jest niezwykle proste, dzięki zastosowaniu stacji dokującej. Nieużywany telefon wystarczy odłożyć w nią, a urządzenie samo rozpocznie ładowanie baterii.

myPhone Halo Q

Model posiada bardzo lekką i smukłą obudowę, która spodoba się każdej starszej osobie. Dzięki niej telefon jeszcze lepiej leży w dłoni i zapewnia bezpieczeństwo w użytkowaniu bez ryzyka upadku. Duży wyświetlacz i wygodna klawiatura wpływają na maksymalny komfort w użytkowaniu. Standardowo, telefon posiada przycisk SOS oraz stację ładującą. Model wyposażono także w aparat fotograficzny, radio FM, latarkę i kalendarz. 

myPhone Rumba 2 

Jest to telefon z klapką,  na której znajduje się wygodny i kolorowy wyświetlacz. Na jego ekranie pojawiają się takie informacje jak aktualna godzina, nieodebrane połączenia oraz nieprzeczytane wiadomości sms, a wszystko to bez konieczności otwierania klapki telefonu.  Model posiada wytrzymałą baterię, która wytrzyma bez konieczności ładowania nawet do tygodnia. Plusem telefonu z klapką jest na pewno zmniejszone ryzyko uszkodzenia ekranu głównego podczas upadku. Ekran główny jest bardzo czytelny, klawiatura posiada wyraźnie zaznaczone cyfry oraz litery. Klawisze umożliwiają przypisanie do nich konkretnych numerów telefonu, co wpływa na ich jeszcze łatwiejsze wybieranie. Urządzenie posiada latarkę i funkcję łączności poprzez Bluetooth. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here