Jak zrobić emotki na FB?

0
342
Jak zrobić emotki na FB?

Korzystanie z Facebooka jest dziś tak powszechne, że mało kto wyobraża sobie życie bez możliwości sprawdzenia informacji czy kontaktu ze znajomymi. W wirtualnej komunikacji na portalu społecznościowym bardzo często używamy różnego rodzaju emotek. Dzięki nim można bezproblemowo przekazać własne emocje, które w mowie pisanej bywają utrudnionej.

Czym są emotki?

Nasze porozumiewanie się z ludźmi w dużym stopniu oparte jest na emocjach, co bywa problemowe wtedy, gdy musimy przekazać coś na piśmie. Bardzo często przy zwykłym, suchym komunikacie odbiorca nie wiem, w jakim nastroju jesteśmy, czy piszemy coś na poważnie, czy bardziej dla żartu. Dzięki emotkom pisanie wiadomości jest wygodniejsze, można za ich pomocą przedstawić to, co jest trudne do pokazania samymi słowami. Warto więc ich używać, gdyż dzięki temu komunikacja jest wielobarwna i pełna emocji. W przypadku FB dodawanie emotek może być nieco inne w zależności od tego, na jakim urządzeniu korzystamy z portalu społecznościowego.

Jak zrobić emotki na FB?

Jeśli posiadamy Facebooka na komputerze w wersji przeglądarkowej, dodanie emotek będzie proste. W okienku, w którym piszemy post lub wiadomość jest na dole charakterystyczna buźka, po której naciśnięciu rozwija nam się cała paleta emotek. Wybór jest naprawdę spory i różnorodny, dlatego emotki są podzielone na konkretne sekcje, aby łatwiej było znaleźć taką, której aktualnie chcemy użyć.

Po wyszukaniu właściwej emotki wystarczy na nią kliknąć, a od razu pojawi się przy napisanym przez nas wcześniej tekście. Na FB można też dodawać emotki w postaci reakcji na posty. Taka wersja dodawania emotek również jest dosyć bezproblemowa – wystarczy najechać na przycisk lubię to i chwilę się na nim zatrzymać, a wyświetlą nam się reakcje do wyboru. Tutaj możemy wybierać z opcji zwykłego polubienia, smutku, radości i kilku innych reakcji, za pomocą których możemy bez słów wypowiedzieć się na temat opublikowanych przez kogoś innego treści.

Jak to wygląda na urządzeniach mobilnych?

Nieco inaczej będzie w przypadku dodawania emotek na FB, jeśli korzystamy ze smartfona czy innego urządzenia mobilnego. FB na urządzenia mobilne nieco się różni od wersji przeglądarkowej. Aby dodać emotkę na urządzeniu mobilnym, po napisaniu posta czy wiadomości klikamy w klawiaturę ekranową, a następnie pojawi nam się ekran dodawania buziek, a także innych przedmiotów, które mogą mieć jakiś tematyczny związek z prowadzoną rozmową.

Korzystanie z takich emotek bardzo urozmaica przekaz, a także sprawia, że nie jest on suchy i pozbawiony emocji. Warto jednak pamiętać, że emotki nie zastępują słów i rozmowy, dlatego korzystajmy z nich w sposób ograniczony i rozsądny. Na FB nieraz można spotkać posty osób, które swoje wypowiedzi traktują niemal jako pismo obrazkowe. Gdy emotek jest zbyt dużo, zaczynają przypominać kalambury i utrudniają odbiorcy rozumienie treści.

Pamiętajmy więc, że emotki są przydatne i warto wplatać je w wypowiedzi podczas rozmowy, jednak ich nadmiar zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Wszelkiej przesady, także tej związanej z emotkami należy więc unikać.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here