Fotel gamingowy – na co zwracać uwagę przy wyborze?

0
766
najlepszy fotel dla gracza jak wybrać
fot. unsplash.com

Podczas prowadzenia długiej rozgrywki niezwykle ważny jest komfort gracza. Wielogodzinne granie powinno odbywać się tylko na odpowiednio do tego przygotowanym stanowisku. Zapewni to nie tylko wygodę, ale również przełoży się na brak problemów zdrowotnych, które mogą pojawić się w związku z nieodpowiednią postawą. Jaki fotel gamingowy wybrać?

Fotel dla gracza musi zapewnić mu przede wszystkim komfort i wygodę. Przekłada się to niestety na duże gabaryty takiego mebla. Oparcie fotela gamingowego jest dość wysokie, a siedzisko szerokie. Dość często fotele dla graczy swoim wyglądem przypominają fotele samochodowe. 

wybór fotela dla gamera czym się kierować
fot. unsplash.com

Taki fotel zapewnia też solidne podparcie dla łokci oraz możliwość regulacji. Wybierając fotel. Do grania, koniecznie zwróć uwagę, czy posiada on możliwość wyregulowania siedziska, podłokietnika oraz kąta pochylenia oparcia. Ponadto, dobry fotel gamingowy cechuje poduszka w miejscu karku oraz pleców, a także elementy,  które znacznie poprawią przepływ powietrza. 

Fotele do 600 zł – co oferuje?

Budżet na poziomie 500-600 zł to miniumum, na które musi przygotować się osoba poszukująca fotela dla gracza. Tanie fotele nie zawsze oznaczają gorszą jakość. Dość często charakteryzują się solidną konstrukcją. Oczywiście, będą posiadały znacznie mniej opcji dotyczących regulacji. Jednak na pewno zaoferują użytkownikowi zmianę regulacji siedziska, oparcia oraz podłokietników. 

Fotele z wyższej półki cenowej – czym się charakteryzują?

W porównaniu do tańszych modeli, fotel kupiony za kwotę 1000-2000 zł oferuje graczowi znacznie więcej. Po pierwsze, jakość wykonania będzie naprawdę wysoka i solidna. Droższy fotel równa się oczywiście lepsza ergonomia i znacznie lepszy wpływ na postawę użytkownika. Po drugie, im droższy fotel, tym większa możliwość na regulację poszczególnych elementów. Dzięki temu, każdy fotel można indywidualnie dopasować do potrzeb użytkownika. Fotele z tej półki cenowej posiadają poduszki, które odciążają kark i kręgosłup. 

słuchawki gamingowe polecane modele
fot. pixabay.com

Najczęściej, mebel z górnej półki cenowej posiada stalowy szkielet, który dodatkowo wspiera niezwykle mocny podnośnik. Całość jest bardzo odporna na wszelkie odkształcenia, ponieważ wnętrz wypełnione jest trwałym materiałem. 

Profesjonalny fotel gamingowy stworzony do grania w symulacje 

Ten rodzaj foteli do gier jest najdroższy. Fotele do symulacji są w pełni profesjonalnym sprzętem stworzonym dla najbardziej wymagających graczy. Producenci stworzyli je głównie z myślą o osobach lubiących oddać się rozgrywce w wyścigi. Dzięki profesjonalnemu fotelowi, gracz może poczuć się jakby siedział w środku bolidu. Fotel zapewnia bardzo dobrą ergonomię oraz wspiera pedały i kierownicę używane w trakcie rozgrywki. 

Fotel SPC Gear SR300 V2 BK

Fotel oferuje graczowi dość głębokie oparcie w formie kubełka. Ponadto, producent wyposażył fotel w niezwykle szerokie siedzisko, które wpływa bardzo pozytywnie na prowadzoną rozgrywkę i nie powoduje dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnego grania. Oparcie umożliwia na odchylenie go nawet do 170 stopni. Aby zadbać o kręgosłup i kark gracza, zamontowane specjalne poduszki, które wspierają odcinki szyjny i lędźwiowy. Regulacja wysokości pozwalana na podnoszenie i opuszczanie fotela do 7,5 cm. Fotel wyposażono w mechanizm TILT, który umożliwia buja ie się na nim. Mebel sprawdzi się świetnie w przypadku graczy o wzroście 165-185 cm oraz o wadze nieprzekraczającej 120 kg.

Fotel Genesis Trit 600

Nowoczesny, podświetlany fotel ze średniej półki cenowej. Dzięki podświetleniu RGB, prezentuje się on niezwykle efektownie. Do jego produkcji użyto tylko materiałów najwyższej jakości. Producent zadbał o pełne profilowanie oparcia i siedziska. Fotel posiada pilot, który zapewnia graczowi możliwość sterowania oświetleniem. Użytkownik może ustawić prędkość efektów świetlnych, ich jasność oraz wybrać z ponad 300 trybów podświetlenia ten, który najbardziej mu odpowiada. Fotel przeznaczony jest dla użytkowników, którzy ważą maksymalnie 150 kg. Oparcie oraz podłokietniki umożliwiają pełną regulację. Ergonomiczne oparcie wsparto poduszkami obciążającymi kręgosłup. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here