Drukarka do zdjęć – jaki model wybrać?

0
158
jaką drukarkę do zdjęć wybrać
fot. pixabay.com

Z każdym rokiem drukarki są ulepszane i wykazują się dużą ilością funkcji przy niewielkich kosztach eksploatacji. Przekłada się to na możliwość drukowania w domu nie tylko dokumentów, ale także fotografii. Wpłynie to zarówno na wygodę i komfort, a zdjęcia drukowane w domu nie będą niczym różnić się od zdjęć wydrukowanych w przeznaczonym do tego miejscu. 

Jaka drukarka będzie zadowalająca? Posiadając niewielki budżet można na spokojnie kupić naprawdę dobry sprzęt, a posiadając budżet w wysokości około 1000 zł można cieszyć się ogromną funkcjonalnością zakupionego sprzętu. Jaką drukarkę kupić do drukowania zdjęć w zaciszu domowym?

Jaka drukarka do zdjęć?

Decydując się na zakup sprzętu do drukowania do zdjęć warto rozważyć opcję zakupu drukarki atramentowej lub termosublimacyjnej. Najbardziej funkcjonalna okaże się opcja pierwsza, ponieważ pozwoli także na drukowanie zwykłych dokumentów tekstowych. Drukarki termosublimacyjne są wciąż mało popularne i przeznaczone tylko do drukowania zdjęć. Nie należy kupować drukarki laserowej. Nie sprawdzi się ona w przypadku drukowania fotografii, ponieważ może znacznie osłabiać ich jakość. 

drukarka atramentowa czy laserowa którą z nich wybrać do domu
fot. pixabay.com

Kolejną ważną kwestią jest wybór rozdzielczości druku. Należy wybierać maksymalnie wysoką rozdzielczość. Zapewni to wydruki w niezwykle wysokiej jakości. Najlepiej jest wybierać sprzęt, który umożliwia drukowanie w kilku formatach. Obecnie na rynku większość sprzętu oferuje drukowanie w A3, A4 oraz 10×15 cm.

Jeżeli zamierzasz drukować zdjęcia na specjalnie do tego przeznaczonym papierze, koniecznie sprawdź obsługiwaną przez sprzęt gramaturę papieru. Zwykły papier ma przeważnie gramaturę 100g/m2 i to właśnie jego obsługuje większość sprzętu. Natomiast papier do zdjęć może mieć nawet 200g/m2. 

Jakie tusze wybrać do drukarki?

Dobry tusz powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością wydruków oraz trwałością. Jakość powinna być zachowana nawet przez kilkadziesiąt lat. W połączeniu z dobrym tuszem powinno się wybrać także dobrej jakości papieru. 

Ogromnie ważna podczas wydruku jest ilość kolorów. Oprócz kolorów CMYK, czyli błękitnego, purpurowego, żółtego i czarnego, drukarka powinna dodatkowo obsługiwać jeszcze inne kolory. Niezbędnym minimum są dodatkowe dwa kolory, np. jasnoniebieski oraz jasnopurpurowy.

Drukarka atramentowa Canon Pixma TS5351

Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Oferuje naprawdę wysoką rozdzielczość wydruku 4800×1200 dpi, a do tego jest do kupienia w naprawdę przystępnej cenie. Drukarka posiada podajnik mieszczący jednorazowo do 100 arkuszy papieru. Możliwe jest drukowanie na papierze zwykłym oraz fotograficznym, a nawet samoprzylepnym i magnetycznym. Pozwala na łatwe połączenie z telefonem poprzez sieć WiFi i drukowanie zdjęć prosto z Google Drive.

Drukarka do zdjeć Polaroid HI-PRINT Pocket Printer

najlepsza drukarka do drukowania zdjęć w domowych warunkach
fot. pixabay.com

Model drukarki przenośnej przeznaczonej do natychmiastowych wydruków na samoprzylepnym papierze fotograficznym. Wielkość drukowanych zdjęć nie przekracza wymiarów karty płatniczej. Zaletą tego urządzenia są jego nieduże wymiary i możliwość posiadania go zawsze przy sobie. Sprzęt oferuje drukowanie w mniej niż minutę wodoodpornych zdjęć w formie naklejkę. Do drukowania wykorzystywane są specjalnie do tego przeznaczone wkłady termosublimacji. Z drukarką można połączyć się przy pomocy WiFi i telefonu z systemem Android lub iOS. Do drukowania konieczne będzie zainstalowanie dedykowanej aplikacji, przez którą przesyła się zdjęcia. Można w niej od razu edytować zdjęcia poprzez dodanie filtru lub obramowania. 

Drukarka atramentowa Epson L805

Niezwykle funkcjonalna drukarka do zdjęć oferująca bardzo wysoką jakość wydruku. Drukarka posiada aż 6 kolorów tuszu, co zapewnia maksymalne odwzorowanie kolorów na wydrukowanych  fotografiach. Dużym plusem urządzenia jest szybkość pracy. Do wydrukowania zdjęć o standardowych wymiarach 10×15 cm sprzęt potrzebuje tylko 12 sekund. Wydrukowane zdjęcia cechuje niezwykła jakość oraz trwałość na długie lata. Z drukarką można połączyć się poprzez port USB lub sieć WiFi. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here