Blog

Bajka o wróbelku

2013-08-23

Dzisiaj proponujemy Wam krótką historię wróbelka, nie tylko tym najmłodszym, ale także nieco starszym gościom naszego portalu. Bajka powstała z myślą o dzieciach zmagających się z ciężką chorobą, my polecamy ją każdemu. Autorka opowiadania pisze: "Marzycielu, nigdy nie przestawaj marzyć", podpisujemy się pod tym i zapraszamy do lektury.


Bajka o wróbelku

Nic nie wskazywało na to, że w życiu wróbelka zajdą jakieś zmiany. Dzień zapowiadał się zwyczajnie. Jak zawsze o tej porze roku świeciło słońce i było radośnie.

Jednak świat wróbelka zmienił się nie do poznania…

Kiedy obudził się rano, okazało się, że nie może latać. Machał skrzydełkami, podskakiwał, brał rozpęd i nic.

Nie mógł fruwać…!

Wszystko było inaczej niż dotychczas: wróbelek nie mógł już bawić się ze swoimi kolegami, nie mógł — tak jak co dzień — podziwiać świata z góry. Nie potrafił też się śmiać tak radośnie jak przedtem. Wydawało się, że nic już nie będzie takie samo.

Spotkał jednak sowę, najmądrzejszą w całym lesie, i postanowił opowiedzieć jej swoją historię. Pomyślał, że tylko ona może mu pomóc.

Mądra sowa wysłuchała wróbelka…

Tak ślicznie opowiadał o tym, gdzie jeszcze chciałby polecieć, ile zwierzątek chciałby poznać i kim chciałby być, gdy dorośnie. Mówił, że najbardziej na świecie marzy o tym, by polecieć do ciepłych krajów, gdzie nie ma zimy i nie marzną nóżki i skrzydełka, gdzie mocniej grzeje słońce i wszyscy są szczęśliwi.

Sowa pomyślała, pomilczała i odrzekła:

— Wróbelku, każdy do życia potrzebuje miłości, tylko ona potrafi uzdrowić! Zalecam więc cztery przytulenia dziennie, szklankę radości i dwie szczypty uśmiechu oraz nade wszystko ogromną dawkę nadziei! Stosuj codziennie, a na pewno za kilka dni znów zaczniesz latać, bo jak się o czymś tak bardzo marzy i tak bardzo w to wierzy, to nie ma rzeczy niemożliwych!

Wróbelek wrócił do domu i postanowił od tej chwili cieszyć się każdym dniem i każdą najkrótszą chwilą, rozdawał uśmiechy i rozmawiał ze zwierzętami, opowiadając im o wielkiej sile marzeń!

Któregoś ranka niespodziewanie znów zaczął latać…

Czym prędzej pofrunął do sowy, żeby pokazać jej, jak bardzo mu pomogła.

Zdziwiona sowa, zapytała:

— Jak to możliwe? Przecież to, co wtedy powiedziałam, to była jedynie bajka, którą wymyśliłam dla Ciebie, ponieważ tak bardzo potrzebowałeś otuchy i wsparcia. To były tylko opowieści starej sowy. Jak to się stało, że znów latasz wróbelku?

— Sowo, chciałem tylko tak po prostu dogonić swoje marzenia — odparł wróbelek.

I odleciał!


autor: Ela Wróbel, ilustracja: Zofia Dąbrowska
Tekst i ilustracja pochodzą ze zbioru "Tęczowe bajki" pod redakcją Barbary Janus, Marty Jurek i Ewy Skalskiej. Projekt został zrealizowany przez Fundację Mam Marzenie.Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka

2013-05-29

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że działalność naszego portalu została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. Jest to istotny moment dla projektu Każdy z nas. Wsparcie ze strony tak ważnego urzędu ma dla nas ogromne znaczenie i uświadcza nas w przekonaniu, iż to co robimy ma sens. Dziękujemy!

Skan pisma Pana Rzecznika Marka Michalaka do ściągnięcia tutaj 


Nasi Przyjaciele - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku

2013-04-27


Do grona naszych Przyjaciół i Partnerów dołączyła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku. Zespół Każdy z nas wita serdecznie i dziękuje pani Agnieszce Wrzaskowskiej, która zwróciła się do nas w kwestii współpracy. Pani Agnieszka jest jednym z psychologów i psychoterapeutów we włocławskiej placówce.

Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna to miejsce, gdzie dzieci, młodzież, rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele mogą skorzystać z wszechstronnej pomocy - psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej. Zakres jej działalności obejmuje m. in. terapię dzieci, konsultacje logopedyczne, diagnozowanie zdolności i myślenia twórczego u dzieci i młodzieży, diagnozę sytuacji rodzinnej, prowadzenie badań diagnostycznych dzieci i młodzieży z dysfunkcjami rozwojowymi oraz napotykających na trudności edukacyjne, profilaktykę trudności w nauce, a także kształtowanie umiejętności efektywnego uczenia się.

Wszystkich potrzebujących pomocy, którzy mieszkają w rejonie działania Poradni, zachęcamy do wizyty. Korzystanie z pomocy jest dobrowolne i nieodpłatne, natomiast zespół pracowni zapewnia anonimowość oraz zachowanie i poszanowanie tajemnicy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Poradni: http://ppp.edukacja.wloclawek.pl/ 


Artykuł w Nowej Trybunie Opolskiej

2013-04-17

16 kwietnia 2013, we wtorkowym dodatku do Nowej Trybuny Opolskiej "Bez barier", ukazał się artykuł o dzieciach osieroconych i naszej Fundacji. Publikacja "Gdy dzieci tracą rodziców..." dostępna jest również w wersji on-line na portalu gazety nto.pl. Zachęcamy do przeczytania:

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130417/REGION/130419544Strona 2 z 4
Wpisy: 5 - 8 z 14

Co nowego na portalu? Jakie mamy plany? Tu znajdziesz bieżące aktualności na temat naszej strony.