Ulga w cierpieniu on-line?

Przyzwyczailiśmy się do różnych doniesień w mediach o uzależnieniu od gier komputerowych, negatywnym wpływie internetu na obyczaje itp. O pozytywnych stronach epokowego postępu technologii mówi się mniej, bo wydają się one oczywiste.

Ulga w cierpieniu on-line?

A szkoda, bo gdyby się głębiej nad tym zastanowić, można odkryć ciekawe pola do zagospodarowania. Jednym z ważniejszych są możliwości, jakie daje internet w rozwiązywaniu problemów życiowych. Klasycznym przykładem są serwisy randkowe, które mimo dwuznacznej opinii umożliwiły milionom ludzi stworzenie udanych związków, uczyniły ich szczęśliwymi. Ale oprócz samotności ludzie mają mnóstwo innych problemów, które spędzają im sen z powiek. Na wiele z nich często nie ma lekarstwa, ale właśnie w internecie można stworzyć szanse ich łagodzenia. Kluczem jest bodaj najważniejsza wartość stawiająca człowieka wyżej od innych gatunków: komunikacja. A internet to nic innego, jak doskonałe narzędzie do komunikowania się ludzi między sobą. Wiadomo, że w życiowych problemach nie ma lepszego lekarstwa niż drugi człowiek, który zrozumie, wysłucha, czasem poradzi. Najważniejsze jednak jest to, że ten człowiek JEST. Że wiemy o jego istnieniu, mamy świadomość jego obecności, może nie w każdym momencie, nie zawsze tu i teraz, ale w ogóle. W internecie są miliardy ludzi. W tej wielkiej przestrzeni można spotkać kogoś, kto ma podobny do mojego problem, więc mnie zrozumie. Można też trafić na kogoś, kto już ma za sobą takie przeżycia, które dla nas dopiero się zaczynają. Możemy znaleźć tam odpowiedzi na różne pytania, skontaktować się ze specjalistami mającymi wiedzę i doświadczenie w pomaganiu innym. Wielkim atutem internetu jest łatwość nawiązania kontaktu i anonimowość, która pomaga pokonać wstyd czy obawę  przed ośmieszeniem. Koniec końców: nie ma wątpliwości, że ulga w cierpieniu jest możliwa on-line. Wystarczy tylko zamienić w czyn hasło: NIE BÓJ SIĘ PODZIELIĆ SMUTKIEM! 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz


Maksymalnie 500 znaków

Kod
MadziaP.
   
2013-03-07 19:20:54
Teraz wszyscy siedzą w internecie i robią tam wszystko.
gaga
   
2013-03-06 09:51:26
Bardzo ciekawy artykuł.
W tym dziale znajdują się różne teksty, publikacje, przemyślenia, rozważania, które mogą Cię zainteresować. Są one związane z różnymi sprawami, nie tylko ze śmiercią i żałobą. Wszystkie teksty możesz komentować.

Zobacz również